Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Čtenáři píší Alíkoviny: Vánoce jsou jiné než dřív

  vydáno  •  Vánoce
  Tak tu po roce máme zase Vánoce. Těším se na ně, asi jako každý z nás, ale je to přece trochu jiné, než to bývalo dřív. Když je člověk malý, užívá si tento čas mnohem víc.

  Občas Ježíšek vymýšlí dárky na vlastní pěst. Občas se netrefí. Nikdo není neomylný., © Profimedia.cz

  Je zvědavý, jestli na něho nezapomene Mikuláš s čertem, co mu asi přinesou v balíčku. Vždycky jsem se bál, aby Mikuláš nepoznal, že jsem ve školce zlobil ze všech nejvíc a nenadělil mi náhodou pytlík uhlí. Andělovi říct básničku byla taky vždycky pěkná fuška, protože jsem se styděl a půlku jí zapomněl. 

  A potom následovaly nejdelší týdny v roce, pokud nepočítám čekání na prázdniny. Čekalo se na Štědrý den.

  Ještě, že v televizi dávají spoustu pohádek, protože na vás od rána nemá nikdo z dospělých čas. Když jsem našim chtěl pomáhat, vždycky jsem něco rozsypal, rozbil nebo vylil.

  Jistější bylo počkat v pokojíku a představovat si, jaké dárky mi asi ten Ježíšek přinese. Tajně jsem se díval do okna jestli ho neuvidím před barákem. Třeba, aby nezabloudil nebo na mě nezapomněl. Každý rok měl za oknem zastrčený dopis a v něm seznam dárků. Některé z nich mám ještě schované na památku. Vždycky, když je čtu, docela se u nich zasměji. Tak třeba: "Chtěl bych od tebe, Ježíšku, malého medvěda, ale jen opravdu malého, protože máme malý byt." nebo "Prosím, přines mi hodně buráků, třeba pytel, protože je mám rád".

  Když si ty dopisy čtu, je mi někdy líto, že už nejsem malý. Na zázraky už nevěřím, dárky si vybírám sám. Dělám to tak od té doby, co jsem pod stromečkem našel úplně šílený model telefonu. Bylo to zklamání pro všechny.

  Vybrat si dárky podle vlastního vkusu je fajn, ale přijdete tím o vánoční překvapení a kouzlo.

  Naštěstí tyto svátky nejsou jenom o dárcích, ale taky o dobrém jídle, hezké atmosféře doma, procházkách po lese. A ty budou pěkné pořád. Ať je vám pět, patnáct nebo padesát let.

  Autor: (8 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 29. května 2013 ve 14:31.
  vendy1379 v něm napsala:

  super

  Moc hezký článek444

  Příspěvek z 29. března 2013 v 10:18.
  pilatvacl v něm napsal:

  Reakce na pilatvacl:

  + podprsenku 262626

  Příspěvek z 29. března 2013 v 10:15.
  pilatvacl v něm napsal:

  slipy pod stromek

  loooooooooooooooooool444