Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Čtení nemusí být nuda

  vydáno  •  Kultura · Knihy
  Existují dvě skupinky lidí. Jedna skupina jsou vášniví čtenáři a ta druhá (a to je bohužel většina) skoro nečte. Ti potom mívají před odevzdáním čtenářského deníku velké problémy. Rychle půjčit knížku, přečíst a zapsat. Ve škole se pak neslyší jiné hlášky než "Čtení je nuda" nebo "Nechápu, proč někdo vymyslel knihu." Ale čtení nemusí být jen nuda, ne?

  © Radkaa

  Já jsem sice vášnivá čtenářka, ale moje sestra je pravý opak. Teď se ale zamilovala do jedné edice a tu prostě čte a učitelka ji chválí. Takže vidíte. Opravdu stačí "jen" odlepit se od počítače, zajít do knihovny a najít tam něco pěkného.

  Pro holky mám dobrý nápad. Zkoušely jste někdy číst něco od Jacqueline Wilsonové? Tato britská spisovatelka bere své knihy s humorem, takže se u čtení pobavíte. Nejdůležitější však je, že jsou knížky vyprávěny v první osobě. Vždycky v nich vypráví nějaká holka o svém životě. Holky bývají různě staré, většinou od osmi do patnácti let, takže svoje si najdou opravdu všichni. Když se trochu vytrénujete, zaručeně si přečtěte něco od Věry Řeháčkové. Na první pohled možná bude kniha vypadat odpudivě kvůli malým písmenkům a žádným obrázkům. Ale jakmile se trošku začtete, zjistíte, že jsou to boží příběhy od české autorky.

  Klukům se moc omlouvám, ale těm nic speciálního doporučit nemohu. Jsem holka, čtu dívčí knihy a ani nemám brášku, abych mohla něco napsat. Samozřejmě i pro vás se najde něco hezkého. Stačí se trochu podívat, co čtou vaši kamarádi, rozhlídnout se v knihovně... Knih je spousta a vám stačí jen si vybrat.

  Téma tohoto článku jsem si vybrala, protože čtu hrozně ráda. Kniha je můj nejlepší přítel.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi --Kájinka--

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (43)

  Příspěvek z 3. dubna 2009 ve 22:03.
  Micíkoli v něm napsala:

  Čtení mě už pár měsíců nebaví...

  Dřív sem četla ráda, ale postupem času nečtu skoro vůbec... teda né nějaký příběhy co by sem třeba ve škole mohla říkat :) čtu časopisy, nějaké příběhy, které jsou na internetu... nějaké knížky, ze kterých se spíš něco dozvím... o něčem co mě zajímá a potom to třeba budu lépe umět... ale moc ráda nečtu :( radši píšu :) povídky... :) ale to máme asi v rodině :D ségra totiž taky... :)

  Příspěvek z 21. března 2009 ve 21:42.
  Beagle1997 v něm napsal:

  Knihy od Jacqueline Wilsonovej sú super!!!!!!!!

  Příspěvek z 3. února 2009 ve 13:06.
  cloie v něm napsal:

  Reakce na Brčko9:

  ja od 2 a ctvrt