Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Čtyřnohý kamarád

  vydáno  •  Mazlíčci
  Kamarádi mohou být všelijací. Správní kamarádi by měli být asi hodní, věrní, chápaví. Však to znáte. Ale vsadím krk na to, že nejlepší kamarádi jsou ti čtyřnozí. A já znám jednoho osobně.

  Robin. Tak zní jméno mého nejlepšího přítele. Tenhle nejlepší přítel je jiný než ostatní. Nejen v povaze, ale i ve vzhledu.

  Čtenáři píší Alíkoviny

  V této rubrice najdete texty dětí, uživatelů Alík.cz. Vizitku autora najdete kliknutím na odkaz v závěru článku. Pokud se chcete přidat a stát se autorem Alíka, můžete svůj text i s průvodní fotkou vložit zde. Svůj článek pak hledejte v Alíkovinách, v rubrice Čtenáři píší Alíkoviny.

  Je bílý, má čtyři nohy a taky pohled, kterému neodoláš. Ano. Je to pes. Utěší mě, když jsem smutný, raduje se, když se směji. I když vím, že to nemá dělat, mně se to líbí. Líbí se mi, když na mě skáče a olizuje mi obličej. Ale nejšťastnější jsem, když večer ležím na gauči v obýváku, dívám se na televizi, on si vyskočí ke mně a položí mi hlavu na břicho. Tak tohle je můj nejlepší přítel. Vsadím se, že někteří z vás přesně vědí, o čem mluvím. Ano. Pes je skvělý kamarád a jako domácího mazlíka ho můžu jenom doporučit.

  Určitě nejsem jediná, která svého psa považuje, za nejlepšího bráchu na světě. Určitě mi dáte za pravdu, že pes je mnohdy o hodně lepší přítel než člověk. Zamyslete se někdy nad tím, co pro vás vaši lidští přátelé kdy udělali a co jste kdy udělal/a vy pro ně. Taky po vás kamarádi někdy chtěli, abyste jim půjčili mobil, tablet, nechali je zahrát si na vašem notebooku nebo se nechali pozvat k vám domů, jen aby si pohráli s vašimi novými hračkami, které jste dostali k Vánocům? Taky vám někdy přišli až moc otravní, když po vás něco chtěli, ale vy jste nedokázali říct ne, protože je máte rádi? Přišlo vám někdy, že na vás kamarádi kašlou? Určitě už jste se někdy do alespoň trochu podobných situací dostali. Proč? Protože lidé takoví jsou!

  Ale vašemu zvířecímu kamarádovi je tohle všechno jedno. Jemu nevadí, že mu nechcete půjčit mobil. Jemu nevadí, že mu nedovolíte si pohrát s vašimi hračkami. Jemu bohatě stačí, když mu dáte jídlo a pití, občas ho vyvenčíte a někdy podrbete. Vašemu zvířecímu kamarádovi stačí takhle málo, a stejně vás ani při bouřce neopustí. Pokud si myslíte, že vás nikdo nemá rád, vzpomeňte si na svého mazlíčka. Na toho čtyřnohého brášku nebo sestřičku. A pak vám dojde, že existuje někdo, pro koho jste cennější než všechno zlato na světě.

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 3. února 2016 v 15:13.
  1836 v něm napsala:

  Kočička

  Kočičky=10101010101010101010
  Pejsci=1010101010

  Příspěvek z 28. ledna 2016 v 11:36.
  konemy v něm napsala:

  Moc povedený článek. Já mám takovéhle kamarády hned čtyři- 3 potkany a kocourka.

  Příspěvek z 28. ledna 2016 v 10:15.
  natalspapalredkvicku v něm napsala:

  pravda

  taky mám nejlepšího čtyřnohého přítele,je stejného plemene ,čokoládová fenka labroše252525