Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Daisynka a narozeniny

  vydáno  •  pohádky

  Dneska se má konat Daisynčina oslava narozenin, ale v tom se něco stane. Co přesně? A vznikne z toho nějaké ponaučení?

  Daisynka, Nelinka a Zuzanka, © Daisynka

  Jednoho krásného slunečního rána se Daisynka vzbudila s radostí, že dnes bude její narozeninová oslava. Naplánovala si, že upeče velký a dobrý dort, pozve kamarády a že si to všichni společně užijou. Po chvilce Daisynka vstala z postele a dala se do pečení dortu, ale nejdřív musela dojít do obchodu nakoupit přísady na pečení. Tak šla nakoupit a když se vrátila domů, dala se do práce. Vtom si ale všimla, že zapomněla koupit cukr, a tak se Daisynka rozhodla, že ho ještě rychle zajde koupit. Jakmile se znovu vrátila domů, mohla už v klidu začít péct dort.

  Hodiny ubíhaly a Daisynka pekla a připravovala narozeninovou oslavu. Ovšem nesměla zapomenout pozvat kamarády, a tak neztrácela čas a hned je pozvala. Dort už byl upečený, oslava byla připravená a kamarádi by měli přijít za hodinu. Nebylo nic, co by se v tu chvíli mohlo pokazit, a tak se Daisynka rozhodla, že si půjde dát ještě malého šlofíka.

  Jenže zapomněla zavřít okno a vletěla jí tam vrána. Ta se hned dala do dortu a polovina byla rázem pryč. Potom zničila narozeninové ozdoby a uletěla. Daisynka se však brzy na to vzbudila a uviděla, že je všechno zničené. Nejdřív nechápala a nepobírala jak se to mohlo stát, ale uvědomila si, že zapomněla zavřít okno a že jí sem nejspíš musela vletět vrána.

  Daisynka se obávala, že nestihne znovu vše nachystat a bála se, co jí na to řeknou její kamarádi, kteří by měli přijít už za půl hodiny. Čas utekl jako voda a mezitím, co se Daysinka snažila vše znovu nachystat, tak jak to bylo, vtom jí začali klepat kamarádi na dveře. Když jim otevřela, kamarádi viděli Daisynku se smutným obličejem na tváři a věděli, že se něco muselo stát, a tak se Nelinka opatrně zeptala: „Copak se stalo Daisynko?“ „Chtěla jsem nachystat tu narozeninovou oslavu, ale vletěla mi sem vrána, dala si půl dortu k obědu a zničila ozdoby,“ odpověděla smutně. Kamarádům to bylo líto, a tak se všichni společně nabídli, že pomůžou celou oslavu znovu zprovoznit.

  Daisynce se objevil úsměv na tváři. Kamarádi byli za to rádi, a tak se spolu dali do práce. Nelinka a Daisynka upekly velký a dobrý dort, Zuzanka a Eliška udělaly ozdoby a Pepíček a Julinka pomohli uklidit ten nepořádek, který tam vrána nadělala. Jak ten čas ubíhal, bylo už 13:00 odpoledne, ale Daisynka a kamarádi už měli všechno hotové. Ozdoby byly krásně pověšené a vystavené, dokonce i dort vypadal velmi chutně. Kamarádi i s Daisynkou byli na sebe pyšní.

  Po své výborné týmové práci si velice pochutnali na velkém a výborném dortu. Všichni byli moc šťastní, dokonce i vrána přiletěla a Nelinka jí dala kus dortu. Takže i vrána si mohla pochutnat na výborném dortu.

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 15. ledna 2023 ve 21:19.
  FanUnikitty v něm napsala:

  Úžasný článek. 5 tlapiček.

  Příspěvek z 15. ledna 2023 ve 20:22.
  Daisynka v něm napsala:

  Děkujuu$>:-3

  Příspěvek z 15. ledna 2023 ve 20:21.
  Ukulele01 v něm napsala:

  Nikdy jsem si pořádně celé příběhy nepřečetla celé ale tenhle jo:-3😂 5tlapiceek