Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Daisynka a veterina

  vydáno  •  povídky

  Dneska půjde Daisynka na veterinu se svojí kamarádkou. Ale něco se stane a Dasyinčina kamarádka něco zjistí. Ale co? To se dozvíte v článku.

  Daisynka a její kamarádka., © Daisynka

  Jednoho krásného rána se Daisynka vzbudila a šla se nasnídat. Když ale šla do kuchyně, stalo se to, že se Daisynce zahákl drápek o koberec a zjistila, že už má drápky přerostlé. Rozhodla se, že jakmile se nasnídá, zajde si na veterinu nechat ostříhat drápky. A tak se nasnídala a šla.

  Cestou na veterinu potkala svou kamarádku Nelinku, bílého králíčka s ohromnýma ušima, jak si jde taky ostříhat drápky. Spolu se rozhodly, že si zpříjemní cestu zmrzlinou. Koupily si u stánku míchanou a pak šly na veterinu spolu.

  V tom se kamarádka začala bát, že by stříhání drápků mohlo bolet. Šla k veterináři poprvé, zatímco Daisynka už po třetí a byla už zvyklá. Nelinka se rozplakala a naříkala, že na veterinu nepůjde. Daisynka ji uklidňovala a navrhla, že si nechá ostříhat drápky jako první, aby kamaradku ujistila, že to nic není.

  Společně došly na veterinu. Veterina byla velká místnost, vymalovaná na modro, s ošetřovacím stolem uprostřed. Po stranách stály regály a u okna byla klec. Paní veterinářka byla moc hodná. Ostříhala Daisynce drápky a kamarádka viděla a uvěřila, že to vůbec nebolí. Pak se odvážila nechat si je ostříhat také. Obě odešly z veteriny spokojené a kolemjdoucí jim drápky chválili. Nelinka se od té doby už nikdy nebála stříhání drápků.

  Za odměnu Nelinka pozvala Daisynku na koláč s borůvkami, na kterém si moc pochutnaly. Obě byly pyšné na své drápky a nemohly se na ně vynadívat. Nelinka tak poznala svou pravou přítelkyni.

  Pravé přátele poznáme tak, že se nezajímají jen o sebe a jsou ochotni nám vždycky pomoci. Mají nás rádi takové, jací jsme.

  Autorka: (10 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 15. října 2023 v 17:18.
  Rychlošípka v něm napsala:

  pěkný článek, trochu kratší, ale 5 tlapek

  Příspěvek ze 7. května 2022 v 11:59.
  Daisynka v něm napsala:

  Čičibaka: Neboj neberu si to osobně :-).

  Příspěvek ze 7. května 2022 v 9:07.
  Čičibaka v něm napsala:

  Moc pěkná pohádka sice souhlasím s Emou_P ale neber si to osobně;-) Opravdu moc pěkná pohádka jenom trošičku kratší... Já vždycky když si čtu článek tak se kouknu jak je dlouhý a když jsem viděla jak je krátký tak jsem si ho ihned chtěla přečíst (já si spíše čtu ty kratší) a myslela jsem si že se to do toho nevejde ale... Je to moc zajímavé:-)
  5 tlapek:->