Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dálnice, nebo spíš noční můra?

  vydáno  •  Česká republika · Zdraví
  Město Velké Meziříčí (tedy město, ve kterém jedenáct let svého života žiji a bydlím) bylo postaveno velice dobře. Je tu totiž křižovatka obchodních cest, což znamená, že tudy vede hlučná dálnice D1. Máme tu i proslulý dálniční most Vysočina, ale tím jsem se nikdy nechlubila. A myslím, že ani nikdy nebudu.

  Dálnice D1 - Dálnice D1, © Josef Vostárek

  Mně však vadí spíše fakt, že tato dálnice nemá v místě, kde bydlím, takzvanou protihlukovou stěnu. Dálnice je na kopci a náš dům pod kopcem. Bydlím v nejvyšším patře a myslím, že dálnice je sem slyšet dostatečně.

  Přes den jsem se to naučila nevnímat, ale večer přijde to nejhorší. Za už zmíněných jedenáct let jsem si na to moc nezvykla. Před spaním slyším, jak těžké kamiony drncají na panelech použitých při stavbě dálnice.

  Nechci se litovat. Nechci ani, abyste mě litovali vy, ale někdy to je příšerné. Ačkoliv problémy se spaním nemám, když se v noci vzbudím, někdy třeba hodinu neusnu.

  Teď už se všechno vrátilo do normálu, ale ze začátku prázdnin, když všichni jeli na dovolenou, byl hluk někdy k nevydržení! Chci jen říct, abyste byli rádi, pokud máte klidné a pokojné bydlení, které vám nic neruší...

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 12. září 2009 ve 22:54.
  Anetska v něm napsal:

  Reakce na Bajíček:

  jo, možná to někteří ,,měšťáčci" nikdy nepochopí, každý máme rádi něco jiného.Někdo hluk velkoměsta jiný šum lesíka, každý jsme jiní. Ale můžu tě ujistit, že za pár týdnů by sis na les zvykla a byla bys tam ráda.

  Příspěvek z 6. září 2009 ve 12:37.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na Belkar:

  Jéééééééééééééééééééééééééé D1.Po tý jezdíme jak jsme jednou řikala dálnice zbožnuju.

  Příspěvek z 6. září 2009 ve 12:36.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na Billíček:

  Prosim tě lese v noci občas uslišíš nějaký výstřeli to je slyšet í ve městě no ve městě jsou to spíš práskací kuličky jinak občas uslyšíš nějakou zvěř u lesa jinak klid , i když kdybych se podívala ven z okna ,asi ybch se bála toto lesu v noci všechny věci vypdaj tak trochu jinak.