Alíkovina

Další informace o 5. dílu knihy Harry Potter

vydáno  •  Kultura · Knihy
Harry Potter a Fénixův řád je pro některé z nás velké tajemství. Nejenže už všichni s napětím očekáváme jaké nové dobrodružství na Harryho a na jeho přátele čeká, ale zajímají nás i nové věci z minulosti kouzelnického světa. Nějaké nové skutečnosti můžete najít v tomto článku.

"5. díl Harryho Pottera bude jistě strašidelnější a mnohem dobrodružnější," tvrdila spisovatelka J. K. Rowlingová ještě před vydáním nové knihy. Jestli je to pravda se mohli už přesvědčit děti v zemích, kde již knížka vyšla. U nás vyjde bohužel mnohem později (přibližně někdy kolem února roku 2004).

Ale přece jenom již někteří z nás vědí alespoň něco nového. Našli se totiž jedinci, kteří na internetu překládali 5. díl HP a vydali 17. kapitol. Kvůli žalobě Albatrosu který knihy vydává toto ovšem z internetu stáhli. A tady je pár nových skutečností nebo domněnek, o kterých se děti bavily na internetu:

Ron a Hermiona budou prefekti
Paní Figgová má být čarodějnicí
Bratranec Harryho Duddley, bude ještě tlustší a drzejší na Harryho než kdy předtím
Teta Petunie možná kdysi byla čarodějkou, ale vyloučili ji.
Voldemort bude ohrožovat Harryho, Rona a Hermionu na každém kroku
Sirius Black by měl být definitivně zbaven viny, dozvíme se i něco o jeho příbuzných.
Řád Fenixe bude sídlit v domě Siriuse Blacka.
Harryho málem vyloučí z Bradavic, ale Brumbál situaci zachrání
Bratři Rona - Fred a George vynaleznou spoustu zábavných věcí, které chtějí prodávat ve svém obchodě, který budou mit

Zbývá nám však hodně otázek. Prý totiž někdo zemře Voldemortovou rukou. Kdo to bude? A co Harry Ron a Hermiona budou stále tak dobrými kamarády i přes jisté věci? A kde se skrývá Voldemort? Na tyto, ale i jiné otázky si budeme muset ještě chvilku počkat. No co se dá dělat, nic jiného než čekat nám zřejmě nezbývá.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!