Alíkovina

Daník, Dominika a Hubert

vydáno  •  Volný čas doma · Vánoce
Nevím, jak jste na tom se zvědavostí vy. Já jsem zvědavý až až. Moc mne vždycky zajímá něco víc o těch, kteří byli vylosováni v různých soutěžích. A kde to zjistit nejlépe, než přímo od vítězů. K mé radosti mi odpověděli a dovolili, abych se s vámi o jejich řádky podělil.

Před Štědrovečerní večeří., © Hubert Suchý, 14 let

A tak vám představím šikovného malíře Huberta, všestrannou Dominiku, kterou zdaleka nebaví jen cizí jazyky. A dozvíte se, jak užitečné se stalo Daníkovo přenosné DVD. Ale začnu z jiného soudku, pardon, mailíku:

Ještě nikdy jsem nevyhrála...

„Ahoj Alíku chodím na tebe na internetovou stránku jako vyrtual-pes jen jsem se chtěla zeptat jestli by jsme si nemohli psát nebo jestli by si mi neřekl kdy dáš na Alíka novou soutěž mám ráda soutěže jenže jsem nikdy ještě nevyhrála a to jsem soutěžila v každé ale jenom od té doby co tu jsem…“ vyrtual-pes

Podobných dotazů jsem dostal víc. Snažím se, aby se objevovaly stále nové soutěže. Ale zdá se mi, že občas některým z vás nejde tolik ani o ty soutěže, jako o hóóódně atraktivní ceny (budu rád, pokud se pletu). Z části komentářů pod článkem Alík Ježíškem jsem byl dost dlouho smutný. Někteří, na které se zrovna neusmálo štěstí (a z obrovského množství odpovědí bylo jasné, že se holt na všechny štěstí usmát nemůže), moc hezké řádky nepsali.

Někdy se vám zdá výher málo, jindy jsou vám příliš malé, či se vám nelíbí téma soutěže. Ideální soutěž neexistuje. Co by to taky bylo za soutěž, ve které by vyhráli všichni? Ono by takové "soutěžení" asi dlouho nikoho nebavilo. Vždyť by to byla nuda. Jen se podívejte, kolik kamarádů chodí na Alíka! Za jediný den - pátek 12. ledna 2007 - jich přišlo na mé stránky 21 637. A to je denní rekord nejen letošního roku, ale i všech předchozích.

V současné době je registrováno (přihlášeno) na Alíkovi 248 551 kamarádů! Z takového množství je jasné, že někoho baví více filmy, jiní raději sportují, další třeba čtou knihy a jiní chodí na výlety. A já mám z té pestré přehlídky vašich zálib radost. Sice bych si mohl přát, ať ze všeho nejraději sedíte j počítače, nejlépe u Alíka, ale já jsem raději, když kromě toho ještě čtete, sportujete, tvoříte a jinak se aktivně bavíte. Abych ale jen nehuboval. Našli se i tací, kteří mi udělali radost. Pochopili, že těžko mohu obdarovat všechny a rozhodli se, že zkusí štěstí příště. Moc hezky to napsala třeba Verulka nebo pisatelka se zkratkou vw:

Proč musíte závidět ostatním???

Vždyť je hezký že někdo dostal co si přál a splnil se mu "sen" a taky mě mrzí že se mi ten můj sen nesplnil ale proč závidět? … Vážně vám není blbé být tak zachtívaví? mě jo. a jestli vám ne tak tady nemáte co dělat a měli byste se stydět proč nemůžete nechat člověka šťastným a kazit mu radost z toho že něco vyhrál. Jak by asi bylo vám? neříkejte že byste se tomu smáli protože říct je lehčí než splnit a zažít. Doufám že ti co tak děsně psali si aspoň trochu uvědomí jak se chovali a zapřemýšlí nad sebou. Je mi líto Alíka i Dominiky. Alík si vyčítá všechno co jste mu vytkly a Dominika by dárek nejradši vrátila a nechala Alíka aby ho poslal někomu jinému protože je jí líto to co se tady píše. (Rysulka+Rysátko alias Verucha)

Tady, Alíku, čti…

Ahoj Alíku. Teprve teď jsem si uvědomila, jak jsem byla sobecká. Tu věc, kterou jsem si přála ze všeho nejvíc (Piráti z Karibiku2) dostala moje téměř nej kámoška, kterou jsem od prázdnin neviděla. Takže teď můžu kámošku navštívit a ještě se na ten film můžeme podívat SPOLEČNĚ a komentovat to. Mimo to, dostala jsem od svých kámošek taky hezké dárky. Jsem na ně moc hrdá (na kámošky). Samozřejmě i na tebe, Alíku. (vw)

DVD jako nemocniční spojka

Jak se ukázalo, přenosné DVD, které vyhrál Daník Vik, se hodí na víc než na prohlížení filmů. Funguje totiž jako speciální rodinná spojka. Víc už prozradila Daníkova maminka:

Dobrý den,
nedávno Daník měl to štěstí a vyhrál u Vás na www.alik.cz přenosné DVD. Máme z něho opravdu velkou radost, je to bezva věc. Hlavně ji využíváme při cestování a v neposlední řadě jsme tím, že přístroj umožňuje prohlížení fotek, jsme umožnili dědovi, který už téměř měsíc leží v nemocnici, trochu přiblížit Daníka a Jáchyma.

Příběh kapra a kočky

Nejen to, jak vznikl pozoruhodný obrázek mlsné kočky u štědrovečerního kapra, ale i spoustu dalších věcí o sobě prozradil Hubert Suchý z Berouna. Jeho jméno najdete mezi výherci výtvarné soutěže, v které jste malovali Nejkrásnější Vánoce:

Dobrý den, jsem moc rád, že se vám můj obrázek líbil a děkuji i za to, že jste ho přidali do galerie. Rád maluju obrázky a posílám do různých soutěží. Tento obrázek jsem maloval ve spěchu, protože jsem pár dní před tím maloval do Velké předvánoční soutěže v ABC a vyhrál jsem 1. místo a můj starší brácha Mikuláš, který umí také moc pěkně kreslit byl na 5. místě. Talent jsem zdědil po svých rodičích Lucii a Tomášovi. Máma hezky kreslí, táta hraje s kapelou Ponožky pana Semtamťuka a vyřezává loutky. Můj brácha bude dělat přijímačky na uměleckou školu a já se chci taky hlásit na umprumku v Praze,ale to mě ještě čeká za rok. Kapr na talíři vznikl asi před rokem ve škole, ale byl bez kocoura a jenom tužkou Do vaší soutěže jsem ho nakreslil znovu lépe a vypointoval jsem ho. Do žádného kroužku na kreslení momentálně nechodím protože mám víc zálib . Chodím na moderní tanec a hraju na bubny a na piano. Příští rok zase začnu chodit, protože se budu muset připravovat na přijímačky. Hubert

Velký knihomol

Za Dominikou Štěrbovou putoval velký slovník česko-anglický a anglicko-český. Byl to ten největší slovník, který jsme v knihkupectvích objevili. Ale z toho co na sebe Dominika prozradila, bude jistě v dobrých rukou a nebude se na něj jen tak někde prášit…

Mě baví cvičit taky proto chodím do gymnastiky, taky jsem vééélký knihomol vždycky na vánoce, narozeniny nebo svátek si přeji knihy. Baví mě hlavně vtipné, fantasi, příběhy holek v mém věku, čarodějnické... a mnoho dalšího. Baví mě taky kreslit, malovat a vyrábět z keramiky tohle jsem zdědila po mojí mamince která je výtvarnice. A taky chodím do divadelního souboru Modrý Kabaret, který vede taky mamka. Chodím také na klavír.

S angličtinou jsem na tom celkem dobře a slovník jsem chtěla protože ještě žádný nemám (anglický). Německý jsem si pořídila nedávno, protože jsem to potřebovala do školy a anglický nemám, protože jsem zatím nemusela mít. Ale já ho chtěla a když jsem viděla na Alíkovi Napiš Ježíškovi, tak jsem tam napsala o ten anglický a teď ho mám:-)

Na Alíka chodím už skoro rok a dozvěděla jsem se to na jedné stránce o W.I.T.C.H, které jsem kdysi sbírala (časopisy). Je tam takoví CHAT a tam někdo říkal jestli chodím na Alíka a já předtím nevěděla co to je. Tak jsem tam zašla a teď tam chodím skoro každý den. Mám tam spoustu kamarádů. Nepřátele nemám, ani nechci mít:-) Na Alíkovi bych nezměnila asi nic, ale chtělo by to nějaké vyšší kontroly nad dětmi, které tam píšou věci, co by menší děti vůbec neměly vědět. Já vím,že je těžké najít viníka.

Baví mě na něm hlavně to, že se tam dají používat HTML kódy, které také umím vytvořit a ráda je komukoli pošlu. Nástěnky jsou taky super. Dá se na nich zjistit tolik věcí, ale někteří... Chtělo by to víc správců nebo mazat všechny nevhodné příspěvky. Na Alíkovi mi nic nechybí nevím jak ostatní, ale já bych nic neměnila. Alík je jedna z nejlepších stránek, na kterých jsem na internetu byla. Dominika

Autor: (6 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!