Alíkovina

Dannyho parťáci

vydáno  •  Kultura
Danny, Rusty, Linus, Basher, Frank, Turk, Virgil, Livingston, Saul, Reuben a Yen. To jsou jména slavných Dannyho parťáků. Režisér Steven Soderbergh tuto jedenáctku poprvé přestavil v roce 2001 ve filmu Dannyho parťáci. Právě teď je v kinech třetí pokračování popisující dobrodružství této party zlodějů. Pokud jste se s nimi ještě neměli příležitost setkat, je nejvyšší čas si svoje filmové znalosti doplnit...

DANNYHO PARŤÁCI (OCEAN´S ELEVEN, 2001)

Danny Ocean je chytrý lupič, který byl právě propuštěn z věznice v New Jersey. Ještě neuplynul ani den a on už plánuje další akci. Jedna jediná noc musí stačit jemu a jeho týmu k přepadení a vyloupení trojice kasin v Las Vegas. Motivaci mají velikou – 150 milionů dolarů v jejich sejfech. Majitelem všech kasin je Terry Benedict, který právě žije s Dannyho bývalou ženou Tess. Jestli má být akce Dannyho pomstou ví pouze on sám. Pokud se jeho plán podaří, má šanci získat nejen spoustu peněz, ale možná i Tess...

DANNYHO PARŤÁCI 2 (OCEAN´S TWELVE, 2004)

Jedenáctka lupičů známá z prvního dílu si užívá a spokojeně utrácí svůj podíl z lupu v Terryho kasinech. Problém ale nastane ve chvíli, kdy jeho lidé vystopují všechny zloděje a on dá celé partě doslova šibeniční termín na vrácení celé částky, samozřejmě i s úroky – Terry přece není charita. Parťáci se sejdou a rozhodnou se co nejdříve ukrást něco hodně vzácného a drahého, ale tentokrát v Evropě. Plány se jim snaží zkazit nejen Terrym najatý geniální evropský lupič přezdívaný Noční lišák, ale i agentka FBI Isabel Lahiri.

DANNYHO PARŤÁCI 3 (OCEAN´S THIRTEEN, 2007)

V posledním díle se jeden z parťáků, Reuben Tishkoff, rozhodl investovat své peníze a stát se společníkem Willyho Banka při stavbě nového hotelu s kasinem v Las Vegas. Bank z něj ale pouze vyždímal peníze a pak ho doslova odkopnul. Starý Reuben z toho má infarkt myokardu a stará parta další práci – pomstít Reubena je věcí cti všech „parťáků“. Je naplánována nová akce zaměřená proti Bankovi, ale brzy je nutné sehnat sponzora. Tím není nikdo jiný, než sám Terry Benedict (když totiž dům jednoho milionáře vrhá stín na bazén druhého milionáře je z toho nepřátelství na život a na smrt a na staré šarvátky s partou zlodějů se zapomíná). Čeká na vás spousta nových triků, jako je například návod na zemětřesení, obelhání hracích automatů, kostek, rulety i míchače na karty.

Dannyho parťáci, ať už si vyberete kterýkoliv díl, jsou klasickou oddechovou komedií, která potěší a pobaví každého. Navíc se můžete těšit na skutečně hvězdné obsazení těch nejslavnějších hollywoodských herců, což je spolu se jménem režiséra Stevena Soderbergha zárukou kvality.

REŽIE – Steven Soderbergh
HRAJÍ:
DANNY OCEAN – George Clooney
RUSTY RYAN – Brad Pitt
LINUS CALDWELL – Matt Damon
BASHER TARR – Don Cheadle
FRANK CATTON – Bernie Mac
TURK MALLOY – Scott Caan
VIRGIL MALLOY – Casey Affleck
LIVINGSTON DELL – Eddie Jemison
SAUL BLOOM – Carl Reiner
REUBEN TISHKOFF – Elliott Gould
YEN – Shaobo Qin
TERRY BENEDICT – Andy Garcia
TESS OCEAN – Julia Roberts
ISABEL LAHIRI – Catherine-Zeta Jones
NOČNÍ LIŠÁK – Vincent Cassel
WILLY BANK – Al Pacino
ABIGAIL SPONDER – Ellen Barkin

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!