Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dárky z lásky

  vydáno  •  tvoření
  Pokud také vždy před Vánoci přemýšlíte, jak obdarovat své blízké, aby dárek nebyl příliš drahý a byla na něm vidět vaše práce, mám pro vás pár tipů.

  Přestože Vánoce jsou především časem, který můžeme strávit se svými blízkými, dát jim najevo, jak je máme rádi a pro některé také připomínkou narození Ježíše Krista, i dárky hrají svou roli. Právě skrze ně můžeme svým blízkým ukázat, co pro nás znamenají. Nejde o to koupit nejdražší dárek, ale investovat čas a lásku, abychom udělali radost. Připravila jsem pro vás tři tipy na dárky, které nestojí příliš mnoho peněz, zároveň je potřeba jejich přípravě věnovat čas a rozhodně vykouzlí na tváři obdarovaného úsměv.

  Sklenice s překvapením

  Potřebujete:

  • sklenici s víčkem (můžete koupit, nebo použít jakoukoli, kterou najdete doma)
  • sladkou náplň - to záleží čistě na vás a na tom, co má obdarovaný rád (většině lidí uděláte radost čokoládovými bonbony, nebo čokoládou nalámanou na kousky, můžete ale použít i gumové bonbony, lentilky, oříšky, sušené ovoce, vlastnoručně upečené cukroví či cokoli, co vás napadne)
  • pěknou stuhu na ozdobení

  Postup: Nejprve sklenici naplňte. Doporučuji, pokud zvolíte třeba čokoládu, použít více druhů (např. bílou, mléčnou, hořkou...), sklenice je pak barevnější a zajímavější na pohled i na chuť. Pokud chcete, aby sklenice vypadala vizuálně hezky můžete náplň vrstvit (nejdřív mléčná čokoláda, pak bílá, navrch hořká), trochu praktičtější ale je náplň promíchat, aby si obdarovaný vždy mohl vybrat, na co má zrovna chuť a nemusel se dva měsíce propracovávat k mléčné čokoládě, která je na dně. Dárek je v podstatě hotový, stačí už jen sklenici vyzdobit – ovázat pěknou stužkou. Případně můžete na víčko nebo kamkoli jinam nalepit kartičku s přáním hezkých Vánoc, nějakým vzkazem nebo vtipným citátem (např. Trochu moc čokolády je vždycky tak akorát / Existuje teorie, že čokoláda zpomaluje stárnutí, možná to není pravda, ale proč to nevyzkoušet? další určitě najdete na internetu). Teď už jen vydržet do Vánoc a nesníst náplň, přece jen nechcete nikomu dát napůl prázdnou sklenici.

  Krabička s citáty

  Potřebujete:

  • 2 barevné papíry na krabičku
  • barevné čtvrtky (mohou být i obyčejné bílé)
  • fixy/pastelky
  • nějaký drobný dáreček (rolnička, perníček, bonbon, cokoliv dalšího, co se vejde do krabičky a udělá radost)
  • něco na ozdobu krabičky (mašlička, umělá pírka, samolepky...)

  Postup: Nejprve si vytvořte krabičku s víčkem. Návod najdete třeba zde:

  https://www.youtube.com/watch?v=3YvKUfVbZ7M

  Teď si připravte z barevných čtvrtek kartičky, které se vejdou do krabičky. Na kartičky pak napište citáty nebo vzkazy dané osobě (např. mamince můžete napsat, jak je pro vás důležitá, že ji máte rádi, a přidat pár citátů o maminkách nebo společnou fotku). Kartičky vyzdobte podle sebe. Můžete je vymalovat pastelkami, nebo vystřihnout zajímavý tvar (třeba s ozdobným okrajem) - jednoduše konečný vzhled kartiček záleží na vás a na vaší fantazii. Teď všechny vzkazy dejte do krabičky, přidejte váš malý dáreček (ten tam být nemusí, ale určitě udělá radost). Nakonec vyzdobte krabičku podle své fantazie, můžete třeba polepit umělými pírky, samolepkami nebo převázat mašličkou a je hotovo. Možná se vám zdá dárek na první pohled obyčejný, ale vaši maminku, babičku nebo kamarádku určitě dojme.

  Obálka

  „Otevři když...“ Tenhle nápad není úplně z mé hlavy, možná už jste na něj na internetu také narazili, ale mě tak zaujal, že se o něj chci podělit s těmi, kteří se s ním ještě nesetkali. Je docela časově náročný (samozřejmě závisí na tom, jak si s tím vyhrajete, a kolik obálek budete dělat), ale rozhodně stojí za to. Potřebujete:

  • obálky
  • fixy/pastelky
  • fantazii +věci, které budete do obálek dávat (záleží na vás)

  Postup Úplně na začátku si musíte rozmyslet, kolik obálek vytvoříte, a čím je naplníte. Celé to funguje na principu: Otevři, když... a teď doplníte situaci, ve které by se dotyčný mohl ocitnout, a tomu přizpůsobíte obsah. Příklad: Otevři, když máš chuť na něco sladkého - v tomto případě byste do obálky dali třeba čokoládu, lízátko nebo něco podobného. Pokud budete pátrat na internetu, najdete spoustu zajímavých nápadů, věřím, že určitě vymyslíte i něco sami. Pro jistotu je tu pro vás pár příkladů z těch, které jsem použila já pro svojí mamku: Otevři, když na tebe něco leze (obsah: papírový kapesník, čaj, pilulky na bolest v krku), Otevři, když se ti po nás stýská (obsah: fotka mě a mojí sestry, vzkaz), Otevři, když jsi smutná (obsah: malá čokoláda – na nervy, vtipné obrázky, povzbuzující citát), Otevři, když chceš být bohatá (obsah: stírací los)... Já jsem celkem vytvořila kolem patnácti obálek. Samozřejmě všechny situace i obsah přizpůsobte obdarovanému. Teď už jen vložte věci do obálek, obálky popište a vyzdobte podle své fantazie. Pokud chcete dárek nějak pěkně zabalit, sežeňte krabici, do které se obálky vejdou, vyzdobte ji (můžete ji polepit nějakým balicím papírem nebo obyčejnými novinami), převažte mašličkou a je to. Tip: Obálky nemusíte kupovat, můžete si je vyrobit i doma z papírů - budou trochu větší a navíc můžete využít barevné papíry, takže to bude veselejší.

  Doufám, že se vám článek líbil a hlavně, že vám to pomohlo. Samozřejmě tyto dárky můžete darovat i u jiné příležitosti než jsou Vánoce. Já jsem je všechny dala své mamince, ke dni matek a hodí se třeba i k narozeninám nebo svátku. Budu ráda, pokud nějaký tip využijete, můžu potvrdit, že dárečky rozhodně udělají radost.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 13. ledna 2019 v 18:25.
  Rodé v něm napsala:

  :-):-)

  Příspěvek z 8. prosince 2016 ve 21:14.
  ES v něm napsala:

  Reakce na brebenďa:

  Děkuju. Taky bych chtěla dostat sklenici s něčím dobrým, třeba se jednou poštěstí 25

  Příspěvek z 8. prosince 2016 ve 21:12.
  ES v něm napsala:

  Reakce na Caroline8:

  Mám hroznou radost, že to někdo opravdu použil a že se to líbilo! 2110 (PS: obálka "otevři když tě dcera naštve" je dobrá 4)