Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  David Walliams aneb Můj velmi oblíbený autor knih

  vydáno  •  knihy

  Tento článek je nejenom pro ty, co Davida Walliemse neznají. Pročmucháme totiž nejen jeho knihy, ale i jeho osobní život!

  David Walliams, © Blébleblé

  Ještě před pročtením tohoto článku tě chci informovat, že je to můj první článek a výslovnost jména David Walliams je „Dejvid Wolijems“. Brrr... to nevypadá hezky. :-D

  Jak jsem na tohoto autora přišla?

  Davida Walliamse mi doporučila jedna moje kamarádka, která ale bohužel nemá účet na Alíkovi. Ze začátku se mi jeho tvorba vůbec nelíbila. Přišlo mi, jako by v tom byl hrozný bordel a já se nikde neorientovala. Ale ona mi o něm řekla spoustu hezkých věcí, takže jsem se přeci jen přemluvila k tomu, abych si opatřila nějakou jeho knížku.

  Moje první kniha od Davida Walliamse

  Moje první kniha od něj se jmenuje „Ďábelská zubařka“. Ale pokud chcete první knížku od Davida, určitě zrovna tuto nedoporučuji. Je totiž dost strašidelná! 8-o Ale také dost dojemná. Po více jeho knihách si určitě na jeho styl zvyknete.

  Knížky, které od něj mám

  David Walliams má hodně knih, já jich nemám ani polovinu. Přesto jsou všechny úžasné! Vyjmenuji vám ty moje, ale jestli nějakou chcete, tak se podívejte na jeho všechny knihy na Googlu. Mám: Ďábelská zubařka, Táta za všechny prachy, Dědečkův velký útěk, Pan Smraďoch, Půlnoční gang a zrovna rozečtenou Ledovou obludu.

  Moje knihy od Davida Walliamse

  Mnou doporučené knihy od Davida Walliamse

  Samozřejmě nemám všechny jeho knihy, proto vám doporučím pouze z těch mých (až na Ledovou obludu – mám ji rozečtenou a ještě moc nevím, o co jde). Jako první knihu určitě doporučuji Tátu za všechny prachy, je vtipná a není smutná, moc hezky zpracovaná a dobrodružná. Pro odvážnější Dědečkův velký útěk, je to dlouhá kniha plná dobrodružství, ale je spíše pro kluky. Nějaké jeho knihy ze začátku vypadají jako jen pro kluky, ale holky, nenechte se odradit! Jsou všechny moc pěkné! Za mě je nejlepší kniha Půlnoční gang a nejdojemnější Pan Smraďoch, ale to už je jenom můj názor.

  Davidův osobní život (veškeré informace z Wikipedie)

  Je mu 49 let a jedním z jeho mnoha povolání je herectví. Jeho manželka se jmenuje Lara Stone a má s ní jedno dítě – Alfreda. Jeho literární styl byl přirovnán k Roaldovi Dahlovi. Z jeho herecké kariéry je nejznámější seriál Malá Velká Británie.

  A to by bylo vše. Snad se vám článek líbil! Mám v plánu recenze jeho knih, tak do komentářů napište, která má být první! Hezký den!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (23)

  Bětka_H v něm napsala:

  Já jsem četla babičku drsnačku. Je to super. Článek se ti povedl dávám 5 tlapek.

  kytarystka05 v něm napsala:

  David je úžasný spisovatel! Četla jsem od něj zatím jen, Půlnoční gang, Babičku drsňačku, Ledovou obludu, Pana smraďocha... Všechny jsou krásné plné dobrodružství, zábavy ale snad v každé je ta alespoň trochu smutná část.
  Určitě doporučuji si jeho tvorbu přečíst v každém věku, klukům i holkám$>@)->-
  Článek je super a na čtení podle mne naláká 5 tlapek (mohli by být delší)

  Příspěvek z 8. března 2021 ve 12:42.
  Blébleblé v něm napsala:

  :-D super, díky moc :D