Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Děčín a jeho okolí

  vydáno  •  cestování · města a místa

  Děčín je okresní město u Ústí nad Labem. V tomto článku se dozvíš něco o městě, ve kterém bydlím.

  Děčín, © papagaja

  Děčín je okresní město blízko krajského města Ústí nad Labem. Je to město s asi 50 000 obyvateli. Jsou zde tři čvrti: Nové město, Staré město a Podmokly. Dále se zde nachází zámek s růžovou zahradou, Mariánskou loukou. Na zámku jsou skoro všude pávi a ti tam dělají hluk takový, že je slyšet až u školy. V Děčíně je zoo, ve které žili jako jediní v Evropě medvědi grizzly. Najdeme tady i moc hezký aquapark jak venkovní, tak vnitřní. Ve městě působí ČVUT a taky soud. Při příjezdu vlakem můžeme použít dvě nádraží, a to východní nádraží a hlavní nádraží. Jsou zde dvě kina a jedno divadlo. U Labe je knihovna s velkou kotvou, na kterou jde vylézt.

  Děčínem protéká řeka Labe, ve které se můžete koupat. Nad Labem je Tyršův most a v Labi je mnoho lodí (teď v zimě ne, ale v létě ano). Lodí se dostanete až do Hřenska a nebo až do Německa. Kousek za hranicemi je Königstein, tam je pevnost a zábavní park pro děti. Nedaleko Děčína je hora jménem Sněžník a Stoličná hora.

  Rozhledna na kopci Sněžník u Děčína, © Pralinka2

  Pohled na Děčín z rozhledny Sněžník v srpnu 2011, © Pralinka2

  Kousek od Děčína je krásné přírodní místo jménem Hřensko, kde je taky nejnižší místo v ČR s nadmořskou výškou 115 m n. m.

  Nejnižší místo v České republice - Labe u Hřenska na hranici s Německem, © Pralinka2

  Mezi Hřenskem, Jetřichovicemi a Krásnou Lípou je České Švýcarsko, což je taky krásná přírodní oblast a v současné době je to národní park. Jetřichovice jsou větší vesnice na jižním okraji Českého Švýcarska. V Hřensku jsou známé soutěsky Tichá a Divoká, které jsou tak úzké, že se jimi nedá projít pěšky a turisty tam přepravují lodičky.

  Soutěska v Hřensku, © Pralinka2

  Kousek dál na sever od soutěsek je světoznámá přírodní atrakce Pravčická brána.

  Pravčická brána, © Pralinka2

  Tohle by bylo prozatím všechno. Jestli se ti líbilo něco o mém městě a jeho okolí, jsem moc rád a nezapomeň napsat nějaký komentář a u dalšího článku ahoj.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 21. února 2021 ve 23:15.
  Emaeiffel v něm napsala:

  Já bydlím hned vedle v Benešově nad Ploučnicí a 27.února o něm vyjde článek

  Příspěvek z 9. ledna 2021 v 18:40.
  Kubik111 v něm napsal:

  Pěkný článek, v Děčíně jsem byl v Zoo o prázdninách v létě 2020, také jsme byli v Hřensku, v soutěskách a na Pravčické bráně. Je tam toho ještě mnohem víc těch zajímavých míst. ;-)
  Dávám 5 tlapek.

  Příspěvek z 9. ledna 2021 v 9:29.
  JáJá1 v něm napsal:

  Hezké, 5 tlapek.