Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Den, na který jsem se netěšila: první let letadlem

  vydáno  •  Cestování · Prázdniny
  Chystáte se o prázdninách někam na výlet? Někam, kam poletíte letadlem? Já jsem minulý rok letěla letadlem do Francie. Francie jako stát se mi moc líbí, ale není zrovna blízko České republiky a dostat se tam není nejjednodušší.

  Letadlo British Airways., © British Airways

  Autobusy nemám zrovna dvakrát v lásce a navíc to dlouho trvá, autem to trvá taky. Letadlem jsme tam hned, tak mamka řekla, že poletíme. Já měla z letadel strach, protože každou chvíli slyším, že se někde zřítilo.

  Mamka už letadlem hodněkrát letěla a říkala mi, že se nemusím ničeho bát, ale já se stejně bála. Už jenom při pomyšlení, že budu tak vysoko nad zemí, mi naskakovala husí kůže. Mám kamarádku a ta letadlem letěla - říkala, že je to super, ale já si pořád stála na svém. Myslela jsem si, že v letadle se to různě houpe a nevím co ještě.

  A bylo to tu! Ten den, na který jsem se netěšila - den, kdy jsem měla letět poprvé letadlem. Co když spadneme? Co když se něco pokazí? Tyhle otázky mi nedaly spát. Až když jsme vzlétli, tak jsem pochopila, že v letadle to žádná hrůza není.

  Dopravní letadlo vypadá ve výšce nad krajinou jako dětská hračka.

  Vůbec se to tam nehoupalo a dokonce mi ani nebylo špatně. I letuška byla moc hodná. Byla to krása vidět všechno z takové výšky. V letadle vám ani nepřipadá, že vlastně letíte.

  Letadel se tedy opravdu bát nemusíte. To, co uvidíte v televizi (nějaký film jak padá letadlo), je jenom film. Rozhodně se nenechte nějakým odradit!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (63)

  Příspěvek z 1. září 2010 v 17:26.
  Katy62 v něm napsala:

  Reakce na GGHH:

  jak lžeš?!!! si ještě asi nikdy neletěla že tak to asi nevíš že bolí uši

  Příspěvek z 1. září 2010 v 17:15.
  Katy62 v něm napsala:

  Reakce na kaczullka:

  já se nebudu strašit leteckýma katastrofama pak se nedivím že nechceš letět letadlem protože všichni kdo se na to dívají to říkají letadlo fakt spadne asi tak 2x ročně a když už spadne tak aspoň umřeš a je to lepší než kdyby ses nabourala a byla celý živoz na vozíčku a měla obrnu

  Příspěvek z 26. srpna 2010 v 15:38.
  šarmánek v něm napsala:

  Já taky poletím (možná)

  Já taky poletím. Do Finska (možná)

  šarmánek