Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Den s Alíkem: Oficiální zakončení hry Staň se záchranářem

  vydáno  •  Alík · Soutěže · Mediální partner
  Tisíce dětí dorazily se svými učitelkami do Zoo Praha, kde proběhlo oficiální ukončení celonárodní školní hry Staň se záchranářem, kterou společně pořádali Nadace Agrofert, Zoo Praha, Asociace Záchranný kruh, GoGEN Maxipes Fík a Alík.cz. Tep dívčí části publika rozkmitalo vystoupení New Element, Monika Absolonová okouzlila českou premiérou oskarové písničky Najednou.

  Den s Alíkem v Zoo Praha a plné Údolí slonů před moderátorem Johanem Mádrem. Že ho odněkud znáte? No jasně, přece z Mixxxeru na Óčko TV., © František Vlček

  Již před devátou hodinou se před Zoo Praha začaly srocovat davy. Naštěstí jen do chvíle, kdy se otevřela brána Zoo Praha. Na sběrných stáncích Alík.cz hostesky shromažďovaly odložené mobilní telefony na pomoc gorilám v rámci bonusové etapy  Staň se strážcem pralesa hry Staň se záchranářem.

  Za ně pak návštěvníkům, třídám, které ve hře uspěly a splnily podmínky pro návštěvu Zoo Praha za 1 Kč, vydávaly vstupenky, letáky s mapkou a upomínkové dárky.

  Mobilních telefonů se 18.6.2014 v pražské zoo sešlo nakonec více než 5.000 kusů. Na pomoc gorilám pro Zoo Praha jste nasbírali odložené mobily v hodnotě přes 50.000 Kč.

  Celonárodní školní hra Staň se záchranářem probíhala na dětském webu Alík.cz od dubna do června 2014 a zúčastnilo se jí přes 767 tříd z prvního stupně základních škol.

  Jejich úkolem bylo procházet interaktivní hry s tématikou ochrany člověka za mimořádných událostí, učit se poznávat bezpečnostní rizika, rozhodovat se o správné reakci na neznámé a nebezpečné situace.

  Hra měla celkem 12 kol, každé kolo obsahovalo kvíz. Díky němu děti získávaly body za správné odpovědi na své individuální účty a zároveň na účty třídní.

  A o co jsme hráli?

  Třídní kolektivy společně hrály o tablety Maxpad GoGEN Maxipes Fík pro celou třídu, mp3 přehrávače GoGEN Maxipes Fík pro celou třídu, den se záchranáři. Všechny třídy měly také možnost získat návštěvu Zoo Praha za 1 Kč.

  I jednotlivci hráli o tablety Maxpad GoGEN Maxipes Fík, mp3 přehrávače GoGEN Maxipes Fík.

  Každý úspěšný účastník získá:

  A jak celá hra dopadla a kdo jsou naši vítězové?

  Hry se celkem zúčastnilo 11.724 dětí a 797 tříd. Celkem 3.000 dětí se zúčastnilo Dne s Alíkem v Zoo Praha. A vítězi hlavních cen jsou:

  Za třídní kolektivy

  • Den se záchranáři získává třída
   4. A ze Základní školy  J. A. Komenského, Kly 70, Kly
   ve hře získalo 23 žáků dohromady 1.136 bodů
    
  • MP3 pro celou třídu získává třída
   5. A ze Základní školy a mateřské školy, Košetice 165, Košetice
   ve hře získalo 16 žáků dohromady 1.624 bodů
    
  • Tablety pro celou třídu získává třída
   3. A ze Základní školy, Švabinského 1702, Sokolov
   ve hře získalo 23 žáků dohromady 3.023 bodů (což je mimochodem výsledek s nejlepším průměrným ziskem bodů na 1 třídního hráče)

  Za jednotlivce

  Mp3 přehrávač GoGEN Maxipes Fík získávají

  1. Nataliekr
  2. řidičJiří
  3. nikolamarkvartova
  4. Nicoli9
  5. Mari_1
  6. KytinkaK
  7. Ďobík
  8. TomášVostrý
  9. vmachackova
  10. tanečniceJiřka
  11. atinka
  12. Tolkien

  Důležité:

  Výherce prosíme, aby ve svém Nastavení doplnili skutečné jméno a poštovní adresu a to do 30.6.2014. Zároveň, prosíme, aby za své příjmení uvedli číslo mobilního telefonu některého ze svých rodičů. Příjmení tedy do Nastavení zapište ve formě: Novák, 602 111 111.
  (Nesedí vám počty? Máte pravdu. Vylosovali jsme o 2 výherce víc a neošidíme nikoho, ceny navíc doplní Alík.cz)

  Tablet Maxpad GoGEN Maxipes Fík získávají

  1. gerberka
  2. Any-2001
  3. Teerrkaa
  4. sniper789
  5. kutt
  6. faboska2
  7. Pinokio4
  8. anán
  9. dandos12
  10. visa4444

  Důležité:

  Výherce prosíme, aby ve svém Nastavení doplnili skutečné jméno a poštovní adresu a to do 30.6.2014. Zároveň, prosíme, aby za své příjmení uvedli číslo mobilního telefonu některého ze svých rodičů. Příjmení tedy do Nastavení zapište ve formě: Novák, 602 111 111

  Let helikoptérou pro 2 osoby získává:

  1. McJoker

  Důležité:

  Výherce prosíme, aby ve svém Nastavení doplnil skutečné jméno a poštovní adresu a to do 30.6.2014. Zároveň, prosíme, aby za své příjmení uvedi číslo mobilního telefonu některého ze svých rodičů. Příjmení tedy do Nastavení zapište ve formě: Novák, 602 111 111. Na uskutečnění letu - místu a datu - se s výhercem domluví přímo DSA a.s.

  Všem účastníkům děkujeme a těšíme se na další kola hry v novém školním roce.

  Už 27.6.2014 se na Alíkovi v nové letní hře chystáme do pralesa pomáhat gorilám. K tomu se celé léto můžete těšit na mimořádnou letní přílohu MF DNES, Alíkovy dětské noviny. Chystáme pro vás pokusy, tvoření, recepty, kvízy a také tajemný TREZOR..

  Zasloužené vysvědčení a krásné prázdniny všem.

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 26. června 2014 ve 22:02.
  Hyden v něm napsala:

  škoda

  My jsme tam s družkou byli ale na program jsme nešli protože tam bylo moc narváno a nikdo nechtěl 13 mě to pak mrzelo jen proto protože tam byli New element a ty miluju 13no co ted s tím27 i tak to bylo v ZOO celkem fajn 25

  Příspěvek z 24. června 2014 ve 14:24.
  Rarášek111 v něm napsala:

  škoda

  Je Škoda že nikdo z nás nevyhrál.13

  Příspěvek z 23. června 2014 ve 20:44.
  lekna3 v něm napsala:

  super

  v zoo bylo super monika absolonova super jen sem zvedava kdo dostal ty tabletyy