Alíkovina

Den stromů na Chaloupkách ve znamení hraček

vydáno
Hry a hračky ze dřeva, tak zní podtitul letošního Dne Stromů na Chaloupkách. tradiční akce, která letos proběhne v neděli 5. října 2008 mezi 10 a 16 hodinou v areálu střediska pro výchovu a vzdělávání v přírodě u Nové Brtnice.

I takhle vypadaly staré dřevěné hračky., © Archiv Chaloupek

Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na klasické staročeské hry: budou skládat smrkové štípánky, chodit na chůdách, točit káčou nebo odpalovat špačky. Bude přichystána i trasa pro závody s obručí, děti i dospělí si mohou zkusit motat provazy a vyřezávat drobnosti z borové kůry.

Pod rukama návštěvníků vzniknou i tradiční horácké dřevěné hračky. Společně nahlédneme ale i do ruských tradic a budeme hrát gorodky. Jsou připraveny i modernější dřevěné hry a opět budou součástí programu lanové aktivity, jízda na koni i ve voze. Na malém tržišti si budete moct koupit nejrůznější dřevěné výrobky a hračky, med, džemy a marmelády.

V 11.00 a 13.00 zahraje na sále hudební skupina Ruah. Kapela hrající tradiční židovské písně, staré žalmy i mladší evropský klezmer. Zpívají převážně v hebrejštině, ale i ve staré španělštině a francouzsky.

Chybět nebude ani výstava hub, velká bylinková čajovna a oheň s hromadou žhavého popela, v kterém si účastníci programu mohou upéct biobramboru. Program se koná za každého počasí, vstupné je symbolických 30 Kč a cyklisté mají vstup zdarma.

Více informací najdete na webu pořadatelů - www.chaloupky.cz

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 3. října 2008 v 17:24.
Michal73 v něm napsal:

Den stromů na Chaloupkách ve znamení hraček

To je dobrej článek4