Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Den stromů na Chaloupkách ve znamení hraček

  vydáno
  Hry a hračky ze dřeva, tak zní podtitul letošního Dne Stromů na Chaloupkách. tradiční akce, která letos proběhne v neděli 5. října 2008 mezi 10 a 16 hodinou v areálu střediska pro výchovu a vzdělávání v přírodě u Nové Brtnice.

  I takhle vypadaly staré dřevěné hračky., © Archiv Chaloupek

  Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na klasické staročeské hry: budou skládat smrkové štípánky, chodit na chůdách, točit káčou nebo odpalovat špačky. Bude přichystána i trasa pro závody s obručí, děti i dospělí si mohou zkusit motat provazy a vyřezávat drobnosti z borové kůry.

  Pod rukama návštěvníků vzniknou i tradiční horácké dřevěné hračky. Společně nahlédneme ale i do ruských tradic a budeme hrát gorodky. Jsou připraveny i modernější dřevěné hry a opět budou součástí programu lanové aktivity, jízda na koni i ve voze. Na malém tržišti si budete moct koupit nejrůznější dřevěné výrobky a hračky, med, džemy a marmelády.

  V 11.00 a 13.00 zahraje na sále hudební skupina Ruah. Kapela hrající tradiční židovské písně, staré žalmy i mladší evropský klezmer. Zpívají převážně v hebrejštině, ale i ve staré španělštině a francouzsky.

  Chybět nebude ani výstava hub, velká bylinková čajovna a oheň s hromadou žhavého popela, v kterém si účastníci programu mohou upéct biobramboru. Program se koná za každého počasí, vstupné je symbolických 30 Kč a cyklisté mají vstup zdarma.

  Více informací najdete na webu pořadatelů - www.chaloupky.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 3. října 2008 v 17:24.
  Michal73 v něm napsal:

  Den stromů na Chaloupkách ve znamení hraček

  To je dobrej článek4