Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Deník křečka

  vydáno  •  Mazlíčci
  Dnes vám chci říct, jak se můj křeček dostal až ke mně a co všechno se mu při tom honilo hlavou.

  1.den - Den hrůzy a čekání

  Jednoho dne si mne a mé spolubydlící vzal jeden pán z našeho terárka. Terárko bylo moc pěkné a já se bál, že zůstaneme jen v tom kyblíku, do kterého nás ten pán dal. Jenže potom nás ten pán vyndal do ještě lepšího terárka a já myslel, že ten pocit štěstí nikdy neskončí! Ale skončil moc brzy. Začali jsme se totiž bát! Protože na nás zasyčeli velcí a hladoví hadi. Já jsem se bál ještě víc než ostatní, a proto jsem se schoulil líp, než křeček dovede.

  2.den - Kam všichni mizí?

  Zjistil jsem, že moji spolubydlící někam mizí. Na jednu stranu je to dobré, protože se se mnou pořád perou a já už je přestávám mít rád, na druhou stranu je to špatné, protože se může stát, že já zmizím s nimi. Prostě je to divné a já zjistím, co se stalo!

  3.den - Hrozná představa

  Dnes jsem zjistil, že můj pán nás dává těm hadům! Protože jsem na vlastní oči viděl, jak polyká mého spolubydlícího. Byla to hrozná představa, že by spolkl i mě, tak jsem se zašantročil pod velkou vrstvu pilin. Myslel jsem si, že už nic horšího být nemůže, ale bylo! Právě dnes jsme nedostali chutné jablíčko jako včera, ale dostali jsme kočičí gŕanule – nic horšího snad už být nemohlo než tyhle hnusné a staré kočičí granule! Čekal jsem tedy jestli nedostaneme něco lepšího. Nakonec jsme dostali suchý rohlík.

  4.den - Konečně jinde

  Hned, co pán dal mého posledního spolubydlícího hadům, začalo něco příšerně hrát a já jsem se z toho skoro zbláznil! Když přišel ke svému stolu, vyndal ze své tašky divnou podlouhlou a placatou věc. Když ji vytáhl asi do poloviny, zvuk zesílil a já jsem hned utekl, ale když se té věci dotkl, hrát to přestalo a přiložil si to k uchu a mluvil do toho divnou řečí, které jsem nerozuměl! Potom mě dal do kyblíku a naložil znovu do věci, ve které to hodně drncalo. Celá cesta byla moc dlouhá a já myslel, že to nikdy neskončí, ale po chvíli jsem ucítil svěží vzduch. Zanedlouho už jsem byl zase v nějakém domě! Dali mě do přepravky a já čekal, až bude po všem. Potom se mnou chvíli chodili po domě, ale alespoň tam nebyli hadi. Byl jsem sám a to bylo vlastně dobře, protože mí předchozí spolubydlící mě nenechali být!

  5.den - Jak to dopadlo

  Konečně dostávám semínka, každý den novou vodu, zeleninu a mám i kolečko, dům a vše, co správný domácí mazlíček musí mít! Takže to dopadlo docela dobře.

  Vysvětlivka: Snad jste pochopili, co se stalo, a jestli ne, tak si tohle přečtěte: Můj strejda chová hady, a protože neměli myši, bez kterých by hadi měli hlad, tak musel koupit křečky. A když mu moje mamka zavolala, že chci k narozeninám křečka, tak mi toho, posledního, co mu zbyl, přivezl.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (11)

  Příspěvek z 11. prosince 2016 v 16:14.
  Kitynka05 v něm napsala:

  Reakce na konemy:

  Díky,příspěvek mě potěšil.25

  Příspěvek z 9. prosince 2016 v 11:07.
  konemy v něm napsala:

  Máš pěkného křečka a dobře se o něj staráš.4 Článek je pěkný, občas jsem se i zasmála.4

  Příspěvek z 8. prosince 2016 ve 21:22.
  Kitynka05 v něm napsala:

  Reakce na Thulsa:

  Ahoj strejdo, jsem ráda, že se ti článek líbil, a že jsi se ozval25 Zvažuju ještě napsat další díl. Dáme ti zase když tak vědět.

  Už se na tebe s Limetkou těšíme, až se zase uvidíme16