Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Deník nezkušené matky – ukázka z knihy

  vydáno  •  Knihy

  V minulém článku jsem představoval mou novou knihu, a jelikož byl velký zájem o ukázku, rozhodl jsem se ji vydat. Tak pojďme na to.

  Deník nezkušené matky obrázek, © Hogo

  Pondělí

  Ahoj, jsem Denisa a pracuji jako účetní. Můj život nebyl moc zajímavý, dokud se mi nenarodilo dítě.

  Všechno to začalo na konci prosince, když jsem si řekla, že chci děťátko. Tehdy jsem netušila, co to bude za práci a kolik to zabere času navíc. Na začátku srpna se mi konečně narodil malý Pavlík. Zůstala jsem dva týdny v porodnici, dokud manžel nezařídil pokojík pro malého.

  Když bylo vše nachystané, dojela jsem domů s Pavlíkem, který zatím spokojeně spinkal. Když se probudil, začal brečet. Vůbec jsem nevěděla, co s ním mám dělat, tak jsem ho začala škrábat po hlavě. Nechápu proč, ale rozbrečel se ještě víc. To už naštěstí přijel Karel (můj manžel) a ukonejšil ho.

  Čtvrtek

  Dalších pár dní s Pavlíkem byl manžel, takže to bylo v pořádku. Potom ale musel odjet do práce a já měla na krku dítě. Dnes jsem tedy poprvé sama s dítětem a nevím, co s ním mám dělat. V jednom kuse mi chce pít mléko z prsou, ale mě to velmi bolí, takže jsem se rozhodla, že mu budu kupovat už vymačkané mléko. Dalších pár hodin spal a já byla spokojená. Pak mi ale cinknul telefon a dítě se vzbudilo a začalo strašně řvát. Tak jsem ho šla ukonejšit a on usnul.

  Asi tak po půl hodině naprostého ticha mi začala volat kamarádka Anička, jak to zvládám a jestli nechci pomoct, že klidně pomůže a dojede tam. Na to jsem jí odpověděla, že přijet může, zítra ve tři, a že to nevadí. Vtom se dítě zase vzbudilo a já mu musela dát dudlík, aby ztichlo.

  Potom se vrátil manžel z práce a vyptával se, jak jsem to zvládala. Já mu odpověděla, že to bylo v pořádku, dokud nezačal zvonit telefon. Také jsem mu řekla, že přijede kamarádka a že se chce podívat na malého.

  Pátek

  Dneska to bylo strašný. Anička pochopila tu třetí jako ve tři ráno a vymlouvala se, že mimino stejně v noci nespí a že ve dne by ho vzbudila. Nato já odpověděla, že můj Pavlík vzorně chrupká i v noci a že má štěstí, že manžel je na nočním hlídání a že jsem nemohla spát, protože mě rozbolelo břicho.

  Na to mi ta blbka řekla, že je to moje chyba, a že kdybych jí řekla ve tři odpoledne, tak by dorazila ve tři odpoledne. Po tomhle jsem ji poslala domů.

  Asi tak v devět hodin mě vzbudil Pavlíkův pláč. Dala jsem mu teda napít mlíčka a taky dudlíka. Kolem desáté hodiny se vrátil ospalý Karel, že pro mě něco má. Podal mi balíček a já ho hned rozbalila. Byla tam kniha Jak na dítě aneb tipy do rodičovství. Na to jsem mu řekla, že to nepotřebuju a že to má vrátit. Ve skutečnosti jsem ale byla za knihu velmi ráda.

  Doufám, že se vám ukázka líbila, a ahoj u dalšího článku.

  Prosím, napište do komentářů, co by se dalo zlepšit a co se vám na tom líbilo.

  Děkuji,
  Hogo

  Autor: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 25. srpna ve 21:21, upravený po 3 minutách.
  Anež v něm napsala:

  Představa Hoga, jako nezkušené matky...;-D
  ale teď vážně, článek mi přišel docela dobrý, akorát byl jakoby o ničem. A přijde mi že to není dost do podrobností. Je tam jenom: je pátek udělalajsem to a to. a konec. 3 tlapky
  upraveno:
  ted si čtu diskuzi podemnou, že to je jen ukázka a potom to bude zajímavější... proto 4 tlapky. Jinak určitě pokračuj se psaním@)->-

  Hogo v něm napsal:

  Díky:->

  Příspěvek z 10. října 2020 v 10:01.
  Dari v něm napsala:

  Super,pět tlapek😊