Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Depeche Mode

  vydáno  •  hudba

  Depeche Mode je moje oblíbená kapela. Znala jsem ji už dřív. Když dávali v televizi Tvoje tvář má známý hlas, tak jsem si tuto kapelu hodně oblíbila. Píseň Enjoy the silence je taková uvolněná a zároveň ne tak „drsná“ jako ostatní písně Depeche Mode.

  Depeche Mode je moje oblíbená kapela. Znala jsem ji už dřív. Když dávali v televizi Tvoje tvář má známý hlas, tak jsem si tuto kapelu hodně oblíbila. Píseň Enjoy the silence je taková uvolněná a zároveň ne tak „drsná“ jako ostatní písně Depeche Mode.

  Byla založena v roce 1980 v Anglii zpěvákem a frontmanem Davidem Gahanem. Ostatní členové jsou kytarista a klavírista Martin Gore a klavírista Andy Fletcher. Členové, kteří v této kapele nejsou, jsou Vince Clarke a Alan Wirder. Kapela hraje hlavě synth pop a synth rock - to je něco jako pop a rock, ale používá se tam syntezátor, klávesy a elektronické zvuky.

  Nejúspěšnější album je Violator, ve kterém je třeba moje nejoblíbenější píseň Enjoy the silence, nebo také moje oblíbená Personal Jesus. Také mám ráda píseň Heaven. Jak je vidět podle názvu písní a textů, kapela je křesťanská. I její členové jsou křesťané.

  Zpěvák David Gahan má i sólovou kariéru, vydal několik alb. Mně přijde moc, moc sympatický, něco jako Michael Jackson, Amy Winehouse, Whitney Houston, nebo George Michael. Umí i skvěle tančit, jak je vidět na pódiu, má hodně energie. Byl závislý na heroinu a kokainu, kvůli tomu i jednou málem umřel. Třikrát se ho pokoušeli defibrilovat a pak naskočil. Pak se šel léčit. V říjnu 1993 dostal na pódiu infarkt, vyvolaný drogami. V roce 1995 se pokusil o sebevraždu, podřezání žil. V roce 2009 lékaři nalezi pomocí ultrazvuku maligní nádor v močovém měchýři. Naštěstí se jim to podařilo odstranit. Je vidět, že to bylo hodněkrát, jak já říkám „nakloněné“, Bůh ho zachránil.

  Martin Gore měl klidnější život. Myslel si, že jeho nevlastní otec je jeho vlastní, ale pak se zjistilo, že ne, což mu vyvolalo trauma. Je vegetarián.

  I Andy Fletcher neměl tak divoký život.

  Tuto kapelu mám ráda. Je super a je vidět, že členové jsou trochu srandovní, hlavně David.

  Znáte tuto kapelu? Jaké jsou vaše oblíbené písničky?

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 19. října 2018 v 18:28.
  Antonella9 v něm napsala:

  Moje třetí nej kapela $>$>$>

  Příspěvek z 23. května 2018 v 11:03.
  Češtinář v něm napsal:

  Opraveno.

  Příspěvek z 21. května 2018 v 18:01.
  vikinka28 v něm napsala:

  Našla jsem chybu:Tuto kapelu mam ráda.
  Jinak moc pěkný článek :)