Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Deset let se ségrou, co to je?

  vydáno  •  knihy

  Je jaro, karanténa a vy nevíte, co byste ještě dělali? Mám pro vás jeden tip na knížku, která vás určitě bude bavit.

  Deset let se ségrou, © JirkaBobik

  Loni na jaře vydaly ségry Nicole Ehrenbergerová a Lucie Gránová svou druhou knížku. Nejprve vám ale povím něco málo právě o autorkách. Jsou to dvě ségry a kamarádky zároveň, které natáčí videa na YouTube (na konci článku jich pár najdete), píší blog, kde najdete třeba různé recepty, prodávají všelijaké produkty v oboru papírnictví, ale také oblečení či natáčí podcasty, což je způsob šíření informací zvukem. Představte si to jako rádio, které nevysílá každý den, ale pouze jednou za čtrnáct dní a podcasty si můžete kdykoliv pustit znovu. Obě ségry jsou již maminkami, starší Lucka má Emičku a mladší Nicole Vincenta. Jejich maminka spolupracuje na tvorbě kuchařek.:-)

  Knížka Deset let se ségrou vznikla k výročí deseti let od založení blogu, který původně vedla pouze Lucka a až několik let poté se k ní přidala i Nicole. V knížce popisují všelijaké příhody, které se jim za celých deset let staly, a že jich bylo opravdu hojně! Popisují tam také jejich výpravy například do Ameriky, Anglie nebo Itálie.

  Mně se moc líbila příhoda o Americe, Lucka tam byla na brigádě v jednom stánku na pláži, ale představovala si to tedy jinak. Vypsala se o hrozných hygienických podmínkách, mimo jiné o tom, jak tam byly spousty mravenců, i v každém jídle. Vůbec se jí nedařilo se jich zbavit. Představte si, že byste byli v podobné situaci jako Lucka. Pracovali byste v nějakém stánku s rychlým občerstvením a do všeho by vám lezli mravenci...

  Deset let se ségrou.

  Na knížce se mi moc líbilo její zpracování, grafika a samozřejmě samotné příběhy, které mě pobavily, ale i navedly k zamyšlení.

  Lucka a Nicole se snaží čtenáře motivovat k tomu, aby si šli za svými sny a nikdy se nevzdávali. Celou knihu doplňují nádherné ilustrace od Báry z Nikolajky. Knížka má 138 stran a doporučená cena je 329 Kč. Byl bych raději, kdyby měla knížka více stránek.

  Obsah knížky

  Doufám, že se vám článek líbil, a budu rád, když mi napíšete, zda jste knížku četli nebo autorky znáte.:-)

  Související Alíkovina:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 29. dubna 2021 v 8:15.
  JirkaBobik v něm napsal:

  Kropáčkovy: Možná bude v nějaké knihovně na zapůjčení. Jinak já taky děkuju za reakci.:-3
  witchlove: Taky se mi líbí.:-)
  sarinka01_quennisthebest: :->:->

  Příspěvek z 29. dubna 2021 v 7:45.
  sarinka01_queenisthebest v něm napsala:

  je to boží

  Příspěvek z 28. dubna 2021 v 19:58.
  witchlove v něm napsala:

  Knížka je super