Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Desítka nejoblíbenějších kvízů na Alík.cz

  vydáno  •  Kultura · Kvízy · Filmy · Česká republika · Vesmír · Pohádky
  Mám radost, že vás kvízy tolik baví. Dnes vám představím desítku těch, které čtenáře Alíka v posledních dvou měsících zaujaly nejvíc.

  otazník, © Radkaa

  Kvízy jsou připravené tak, že hned po zodpovězení otázky zjistíte, zda jsem odpovídali správně. Nejkratší kvízy mají 9 otázek, ty nejdelší 16. V závěru každého kvízu nechybí vyhodnocení, které vám okamžitě prozradí, jak na tom s daným tématem jste.

  Kvízy na serveru Alík přibývají postupně. Už jich tu najdete přes 70. Pro rychlejší hledání jsou v přehledu rozdělené podle témat: pohádky, filmy, televizní pořady; zdraví a zdravá výživa; kvízy o psaní, češtině a významných osobnostech; sport; zeměpis, dějepis - Česká republika; zeměpis, dějepis - Evropa, ostatní státy; příroda; ostatní kvízy.

  Proč mluvíme česky, kniha Daniely Krolupperové

  Proč mluvíme česky?

  Proč mluvíme česky? Proč ne třeba turecky anebo latinsky? Odkud se vlastně vzala slova? A jak žijí? Chodí také do důchodu? Jak zemřel mrtvý jazyk? Na takovéhle otázky odpovídá knížka Daniely Krolupperové Proč mluvíme česky.

  Šmoula

  Šmoulí kvíz 

  Malí skřítkové v čepičkách jsou na světě už od roku 1958. Objevili se nejprve v belgickém komiksu, později v černobílém filmu a ještě později v kresleném seriálu.

  Loutka Šárky od Jiřího Trnky.

  Staré pověsti české

  České dějiny jsou plné legend, mýtů a slavných činů. Nepletou se vám postavy jako Praotec Čech, knížek Krok, Přemysl Oráč? kolik toho o nich víte?

  Planeta Země při pohledu z vesmíru.

  Vesmír daleko i blízko

  Překrásná noční obloha přímo nutí k tomu, aby člověk zaklonil hlavu, díval se na svítící souhvězdí a přemýšlel, jak moc je veliký vesmír. Kolik světelných let k nám letí třpyt jedné hvězdičky a zda existuje na jiné planetě život podobný tomu našemu?

  Hradčany a řeka Vltava, světoznámé symboly našeho hlavního města Prahy.

  Praha

  Praha - matka měst, Praha stověžatá... i taková sousloví můžete slyšet v souvislosti s hlavním městem České republiky. Ať už jste se tu narodili, nebo sem jen jezdíte občas s rodiči, pojďte si v našem kvízu vyzkoušet, co o Praze opravdu víte!

  Vánoční kapr

  Malý vánoční kvíz I.

  Na Vánoce se všichni těšíme celý rok. Jsou totiž děsně prima. Ale jak to vlastně přijde, že slavíme Vánoce? Proč? A jak? To zjistíte v kvízu, který pro vás připravila spisovatelka Daniela Krolupperová.

  Zájemci o půlnoční prodej knihy Harry Potter a relikvie smrti

  Kouzelnický kvíz Harryho Pottera

  Jistě jste všichni četli nebo viděli alespoň jeden příběh mladého kouzelníka Harryho Pottera. Ověřte si, co všechno o malém čaroději s jizvou na čele víte.

  Vyznáte se v pohádkách?

  O zlaté rybce

  Povídám, povídám pohádku, že pes přeskočil hromádku. Povídám, povídám druhou, že voda teče struhou. Povídám, povídám třetí, že na peci spaly děti a když se hezky vyspaly, krajíc chleba dostaly... A pak si vyluštily pohádkový kvíz :-)

  Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

  Pirátský kvíz

  Moře, svoboda a Černá perla. To jsou hlavní hesla kapitána Jacka Sparrowa z filmových Pirátů z Karibiku. Mohli jste se s ním setkat ve třech dílech trilogie – Prokletí Černé perly, Truhla mrtvého muže a Na konci světa. Náš kvíz nabízí malé opakování prvních dílů.

  Štaflík a Špagetka

  Pohádkové dvojice

  Staré české přísloví říká: ve dvou se to lépe táhne. S tím můžeme jenom souhlasit. Vždy je dobré mít vedle sebe parťáka, na kterého se můžeme spolehnout. Dokonce i pohádkové postavičky z večerníčků a seriálů mají své nepostradatelné polovičky.  

  Kvízy na serveru Alík.cz

  Přehled, kde můžete najít kvíz na téma, které vás zajímá, najdete v Alíkovinách v článku Alíkovy kvízy a testy - rychlý přehled.


  Autor: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 30. prosince 2011 v 18:43.
  iiivanka v něm napsala:

  fotbal

  Ahoj Alíku udělej prosím fotbalovej kvís 25

  Příspěvek z 30. prosince 2011 v 11:00.
  anitsirk v něm napsala:

  Můžu vytvořit kvíz i já ?

  Alíku,můžu vytvořit kvíz i já,nebo jenom ty ? A jestli ano,jak?
  Díky 4

  Příspěvek z 29. prosince 2011 v 18:53.
  Milly v něm napsala:

  Něčeho jsem si všimla. Vy také???

  Když jsem si přečetla tento článek, udělala jsem si kvíz o Harrym Potterovi, protože knížky o něm velice ráda čtu. V tom kvízu, jsou ale dvě chyby.
  U otázky, jak se jmenuje Voldemort, když byl studentem v Bradavic: nejmenoval se Tom Rolvoj Raddle, ale Tom Rojvol Raddle.
  U otázky, jaké bylo Harryho první koště. Ve skutečnosti není ani jedna odpověď správně. Harry měl už první koště, které dostal od svého kmotra Siriuse Blacka, když ještě Harryho rodiče žili. Důkaz, kdo mi nevěříte, v sedmé knize Harry najde v domě, který zdědil po zesnulém Siriusovi, najde roztrženou fotografii na půl a uvidí sebe, jak lítá ani ne metr nad zemí na koštěti.
  Hezký den! 16