Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Desková hra Noemova archa připomíná biblický příběh

  vydáno  •  Volný čas doma · Volný čas venku · Předškolákům · Rodina · Hry, hračky
  Říká se, že dnešní kluky a děvčata baví víc hry počítačové než ty, které mohou hrát u stolu s rodinou či kamarády. Ale jsou chvíle, kdy se společné hraní se skutečnými figurkami hodí. Ať už za deštivého počasí doma nebo na chatě a nebo prostě když potřebujete zabavit mladšího sourozence. Představíme vám hru pro deštivé období přímo příznačnou – Noemova archa.

  Noemova archa - dětská desková hra pro děti od tří let., © archiv

  Autoři deskové hry Noemova archa se inspirovali stejnojmenným biblickým příběhem. Podstatou hry je postavit archu a zachránit čtrnác párů zvířat rozmístěných po celé zeměkouli. Hra je určena pro 2 – 4 hráče a mohou ji hrát děti již od 3 let. Jedna hra vám bude trvat přibližně 20 minut.

  A co mají při hře hráči za úkol? Ze čtyř dílů sestavit loď – archu a zachránit na ní všechna zvířata na zemi, vždy po jednom páru. Zvířátka představují kulaté žetony, které se vkládají do okének lodi. Celkem musí Archa obsahovat čtrnáct různých dvojic zvířat. Mezi zvířaty nesmí chybět například pár opic, klokanů, slonů, velbloudů, pand či papoušků.

  Znáte příběh o Noemově arše?

  Kdysi dávno se Bůh podíval na svět, který stvořil a uviděl, že lidé jsou zlí. Jediným dobrým člověkem na tomto světě byl Noe. Rozhodl se proto, že lidstvo potrestá velikou potopou a jediného koho z lidí zachrání, bude Noe. Zjevil se mu a řekl: Noe, postav velikou loď a do ní vezmi z každého zvířecího druhu jeden pár. 

  Fotogalerie

  Noe poslechl. Přestože se mu všichni smáli a měli ho za blázna, postavil na kopci velkou loď a nazval ji Archa . Do ní vzal ode všech živočichů, co jich na světě bylo, jeden pár. Sotva tak učinil, spustil se z mračen silný déšť. Pršelo mnoho dní a nocí. Voda zaplavila celou zemi a nikde nebylo ani živáčka. Jen ti, co byli v Arše se zachránili.

  Když déšť ustal, vypustil Noe holubici. Ta se zanedlouho vrátila a nesla v zobáku olivovou snítku. Noe tak poznal, že voda opadává a že bude moci brzo přistát na pevné zemi, kde všichni začnou nový život.

  Z textu ke hře, kterou připravila společnost Efko - www.efko.cz. Další zajímavosti o Noemově arše najdeš v internetové encyklopedii Wikipedie pod heslem Noemova archa

  Cimrmana v Petřínské rozhledně vystřídal Igráček

  Nenecháš si ujít žádnou zábavu? Pak doraz s rodiči nebo kamarády na interaktivní výstavu  Fenomén IGRÁČEK. Ta je přístupná do konce roku 2012 v přízemních prostorách pražské Petřínské rozhledny. Nejen, že se zde dozvíš vše o historii legendární figurky IGRÁČEK, ale zároveň si zde budeš moci vyzkoušet exponáty, které tě zábavným způsobem seznámí s fyzikálními jevy: Optický klam, Trojhranná kola, Kinetické panáky, Elektromagnetické dělo či Elektrický jeřáb. Vstup na výstavu, kterou připravila společnost EFKO, je zdarma.

  Igráček - figurka cestáře.
  Igráček - hasič s autem
  Petřínská rozhledna
  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 10. dubna 2012 v 16:19.
  konevv v něm napsala:

  Deskové hry

  Myslím,že je lepší hrát deskové hry s dětmi,než je nechat sedět u PC.
  Navíc tato hra je dost poučná,dá se vlastně rozebrat při hře,podstatu i této hry a vlastně i příběh,který se k ní váže.

  Příspěvek z 9. dubna 2012 ve 12:05.
  smyčanda v něm napsala:

  Noe

  Jsem křesťanka a znám pověst O Noemovi a jeho arše.26