Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dětská Expedice Mars má ještě volná místa

  vydáno  •  Vesmír · Věda a technika · Soutěže
  Až do začátku srpna se mohou žáci a studenti od 13 do 18 let hlásit do konkurzu na posádku simulovaného letu do vesmíru. Není však dobré nechávat rozhodnutí na poslední chvíli. Kdo dřív přijde, ten dřív mele – praví stará lidová moudrost. V Expedici Mars to platí také. „Čím dřív se zaregistrujete, tím víc času budete mít na splnění prvních úkolů,“ říká velitel Expedice Mars Michal Vyvlečka.

  z minulých ročníků Expedice Mars, © Dětská tisková agentura

  Prvním úkolem je motivační dopis. To znamená, že musíte organizátorům jasně a přesvědčivě vysvětlit, proč právě vy jste tím nejlepším kandidátem na jednoho z členů posádky rakety, která odstartuje k Marsu.

  Fotogalerie

  Expedice Mars není jen pro zájemce o kosmonautiku. V posádce vesmírné lodi se uplatní také astronom, inženýr, lékař, architekt či dokumentarista. V dalším kole totiž čeká na účastníky samostatný projekt ve zvolené specializaci. Úkoly se liší od provádění výzkumné práce až po navrhování vlastní základny na Marsu.

  Dvacet projektů postoupí do třídenního semifinále ve slovenské Terchové. Během semifinále vyberou organizátoři desítku nejlepších, kteří vyhrají cestu do Evropského vesmírného centra v Belgii. Tam projdou základním výcvikem, vyzkouší si simulátory stavu beztíže a podniknou simulovaný let na Mars.

  Dobrodružstvím v Belgii však nic nekončí. Z vítězů se v příštích ročnících stávají organizátoři soutěže.

  Expedice Mars je odrazným můstkem, který nastartoval mnoho dětí k cestě za splněním jejich snů. Z některých se již brzy stanou piloti či konstruktéři letadel, lékaři, architekti, novináři.

  Přihláška a další informace o simulovaném letu na Mars jsou na www.expedicemars.eu.

   

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 3. července 2015 v 17:02.
  YOYAFE v něm napsal:

  Hmm

  To musí být lákavé...