Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dětské nakladatelství

  vydáno  •  knihy · časopisy · kamarádství

  Baví tě psát knihy, komiksy nebo plakáty? A baví tě pracovat v obchodě? Chceš mít prima partu? Já jo, a proto mě to tam baví.

  Náš tým, © Super_Kačka

  Jsme parta dětí, co dělá nakladatelství. Všechny nás to baví, protože zde můžeme vypustit svou fantazii.

  Všichni se kamarádíme a říkáme si JEGY. Už děláme to naše nakladatelství cca 3 roky. Asi by vás i zajímalo jak jsme se seznámili... no bylo to takhle asi v 1. A jsme s kámoškami rozdávaly hračky z kinder vajíček a podobně. Bohužel se ale pár lidí začalo opičit, a tak jsme se rozhodly si vytvořit vlastní nakladatelství. Sehnaly jsme pár lidí a udělali náš první komiks O rajčátku – podle toho se i naše nakladatelství jmenovalo – Rajče.

  Jestli si ještě dobře pamatuji, naše první kniha byla komiksová. Pak už se to nějak rozjelo. Kromě časopisů děláme i noviny, snažíme se shánět ty nejlepší informace a novinky. Jako další téma časopisu plánujeme cesta kolem světa.

  Je fajn mít vlastní nakladatelství. Jednou jsem dokonce i vystopila, a to jen protože jsem neměla vlastní názor. Pak jsem se ale vrátila a začala od znova. Jsem ráda, že mě náš šéf vzal zpátky a dovolil mi i dělat jeho časopis. Teď jsem redaktor toho časopisu a daří se mi.

  Doporučuji dělat takové nakladatelství, kde máte přátele, spoustu místa na kreativitu a spoustu místa na to ukázat, co v tobě je.

  Děláme i hodně plakátů a to mě baví. Scházíme se každý den po škole, občas se ani nedomluvíme a doneseme to, co se právě hodí. A jak to děláme? Sejdeme se a nachystáme si to. Vystavíme noviny i spolu s vlastnoručně vyrobenými knihami. Potom dva lidé oznámí, že je otevřeno a můžeme začít.

  Můžu u toho uplatnit tolik věcí. Baví mě i vymýšlení různých akcí např.: Den dětí. Kvůli tomu se i snažíme zjistit, co naše zákazníky baví, jaké jsou jejich zájmy a na základě toho děláme ty soutěže. Zkrátka doporučuji mít vlastní nakladatelství. Jestli se ti můj nápad líbí, dám ti ještě pár tipů:

  1. Jestli jsi šéf tvého týmu, nerozkazuj, ale nech volnou ruku.
  2. Dělej svou práci poctivě.
  3. Dělej to zdarma.
  4. Chovej se k tvým zákazníkům co nejlépe.
  5. Nenech se strhnout cízím názorem, tvůj je tvůj.

  To jsou moje tipy. Doufám, že se ti líbily a necháš se inspirovat. Jestli máte ještě nějaké dotazy, napište mi dolů do diskuze, budu ráda.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 11. června ve 21:14.
  on1 v něm napsal:

  Rád bych taky vydával časopis,prosím jak na to?

  Příspěvek z 11. června v 15:03.
  Super_Kačka v něm napsal:

  Děkuji

  Příspěvek z 11. června v 6:45.
  Betty_H v něm napsala:

  To je zajímavý koníček.
  Hezky jsi nám ho popsala,představila i jak to v něm funguje...pět tlapek.:-)