Alíkovina

Dětský čin roku 2015: Příběhy čtenářů, 10.díl

vydáno  •  Dětský čin roku
I v letošním roce můžete zaslat svůj skutečný příběh o dětském hrdinovi a vyhrát atraktivní smartphone. Jak vypadaly některé vaše příběhy v roce 2015, se můžete podívat v této sérii.

Čokoládovna se specializuje hlavně na bonbony. Nejoblíbenější jsou prý klasické - oříšek s nugátem. , © MAFRA

Pomoc přírodě

Michaela Rapcsáková

Jednou, když měla moje sestřenice po zkouškách, tak jsme si vyrazili na jahody a na další lesní ovoce do lesa. Vytáhli jsme kola z garáže a jeli jsme. Jeli jsme dlouho. Kolem rybníka a potom jsme konečně dojeli na kopec u lesa, uviděli jsme ležet na jehličí starou pračku a další elektro spotřebiče.

Řekli jsme si, že natrháme maliny, jahody, ostružiny a borůvky do ovocné buchty, ale Boženka řekla, že tu pračku tam nemůžeme nechat jen tak. Řekla, že takhle se nechrání životní prostření a zdraví člověka a přírody. Tak jsme to řekli tetě a strejdovi Lubošovi.

Hned druhý den mi nebylo moc dobře a tak Boženka jela se strejdou Lubošem do lesa sama, aby odvezla věci na sběrný dvůr. A tak jsme ochránili přírodu.

Záchrana lidského života

Adéla Heczková

Stalo se to před rokem na jaře na folvarku. Šla jsem na hřbitov za tatínkem s pejskem a sestrou Beou. Povídali jsme si a najednou pejsek začal štěkat. A já jsem si ho všimla. Po cestě šel nějaký starý pán s holí a divně se pohyboval a najednou začal omdlévat. Zeptal se nás chraptivým hlasem: „ Děvčátka, nemáte náhodou cukr?“ Bea neměla a já jsem začala šmátrat po kapsách a najednou jsem našla bonbón. Rychle jsem ho podala stařečkovi s holí.

Honem ho začal cucat, už bylo namále. Ale pak se mu ulevilo. Díky kamarádce, která mi bonbón dala ve škole. Ten bonbón zachránil stařečkovi s holí život. Bonbón je hrdina!

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!