Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dětský čin roku 2015: Příběhy čtenářů, 11.díl

  vydáno  •  Dětský čin roku
  I v letošním roce můžete zaslat svůj skutečný příběh o dětském hrdinovi a vyhrát atraktivní smartphone. Jak vypadaly některé vaše příběhy v roce 2015, se můžete podívat v této sérii.

  Golf - úvodní, © iDNES.cz

  Záchrana lidského života

  Dominik

  V květnu letošního roku jsme s maminkou byli hrát golf na hřišti u Olomouce. Jezdíme tam vcelku pravidelně.

  Pamatuji si, že ten den byl pátek. Nedělo se nic neobvyklého. Při patování se najednou ozvala hrozná rána. Odhodil jsem golfovou hůl a utíkal směrem k silnici. Uviděl jsem červenou Škodu Rapid nabouranou přímo do stromu.

  Když jsem přiběhl k havárii, řidič auta ležel na volantu. Pokusil jsem se otevřít dveře. Dveře naštěstí otevřít šly a já začal mladého muže tahat z automobilu. Vzpomínám si, že jsem se v tu chvíli vůbec nebál.

  Za okamžik přiběhla i maminka, která se společně se mnou pustila do poskytování první pomoci. Další okamžiky šly ráz naráz. Běžel jsem do recepce hřiště pro deky, maminka mezitím kontrolovala základní životní funkce a já se snažil s postiženým stále udržovat kontakt. Pak jsem volal záchranku. Než přijela, podařilo se nám muže zabalit do dek, aby měl teplo. Také jsme obvázali několik tržných ran.

  Když sanitka se zraněným odjela, teprve pak na mě dolehl stres a vyčerpání. Uvědomil jsem si, jak je lidský život velice křehký a jak nelehkou práci vykonávají záchranáři. Mladíkovi jsme jako jediní z přítomných poskytli první pomoc. Smutné je, že se k nám nikdo nepřidal, i když šlo o záchranu lidského života.

  Největší odměna však na mě čekala v srpnu. Mladík si zjistil, kde bydlíme, a po vyléčení nám přišel poděkovat.

  Záchrana lidského života

  Lucie Kráčmarová

  Jednou jsem šla na podzim kolem rybníka v opuštěném parku a topil se tam malý, asi čtyřletý chlapec. Rychle jsem zareagovala a začala řvát o pomoc jako šílená. Současně jsem se ohlížela po okolí a hledala, co bych mohla malému chlapci hodit, popřípadě přidržet něco k vytažení. Po chvíli přemýšlení jsem čapla dlouhou pevnou větev a natáhla ji k chlapci. Kluk se chytil a já s pomocí paní, která později přiběhla, malého hocha zachránila před jistým utonutím.

  Možná se teď ještě ptáte, kde v tu dobu byla osoba, za něj zodpovědná. Ukázalo se, že chlapec utekl své matce. Prý si hrála jen s jeho mladší sestrou a tak se urazil, naštval. Nakonec nám chlapec pověděl, že do rybníka se dostal poté, co při běhu uklouzl.

  Jeho matka nám byla velmi vděčná a dala nám první věc, kterou uviděla ve své tašce, což byly nějaké bonbony.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!