Alíkovina

Dětský čin roku 2015: Příběhy čtenářů, 4. díl

vydáno  •  Alík
I v letošním roce můžete zaslat svůj skutečný příběh o dětském hrdinovi a vyhrát atraktivní smartphone. Jak vypadaly některé vaše příběhy v roce 2015 se můžete podívat v této sérii.

Dobrý nápad

Adéla Skřivánková

Každý rok máme na naší škole takzvané „Projektovky“, kde si na poslední tři dny školy můžeme vybrat, jestli půjdeme s našimi učiteli na výlet, na výstavu nebo se budeme dívat na film.

Moje spolužačka vymyslela, že uděláme ve třídě projekt pro mladší ročník a to na téma Antika, jelikož na naší škole se učí Latina, Starořečtina a každý rok se jezdí do Říma, takže se klade důraz na znalost řecké a římské kultury. Spolužačka, která to celé vymyslela, byla opravdu úžasná. Vymyslela, že někteří kluci a holky ze třídy budou bohy a budou se hádat o to, kdo z nich je nejlepší. Žáci nižšího ročníku se rozdělí do skupinek a vyberou si, za kterého boha budou soutěžit.

A tak se nám tu vyklubalo šest týmů s Athénou, Poseidonem, Diem, Afroditou, Hérou a Hádem. Soutěžilo se v různých činnostech, například oblékání se do tógy, přenášení vody, ale úkolům kralovala štafeta. Vyhrál tým Poseidona.

Potom jsme si s mladšími žáky dali džus, ovoce a já jsem přinesla upečené pšeničné placky. Byl to skvělý den prožitý se spolužáky. Starší a mladší žáci se sblížili a vůbec nebyl vidět věkový rozdíl. I učitelky Latiny a Starořečtiny si to náramně užily. Spolužačka plánuje udělat to samé i další rok a já jsem rozhodně pro.

Vytvořila pro naši třídu a mladší žáky skvělý den a my jsme jí za to moc vděční.

Pomoc starším lidem

Valentýn Girga

Můj příběh je o tom, jak jsem zachránil paní Bílkovou. Paní Bílková je má sousedka, která šla na zahrádku zalévat kytky a zakopla o kámen a zlomila si nohu. Začala křičet: „Pomoc, pomoc!“ Jak jsem to slyšel, přelezl jsem plot a utíkal jsem za ní. Dal jsem jí do správné polohy a zavolal 155. Ptal jsem se jich, co mám dělat. Poradili mi, ať jí dám na nohu studený obklad a ať jim dám adresu, kde bydlí paní Bílková.

Záchranáři přijel a odvezli jí do nemocnice. Já dostal diplom od starosty za záchranu paní Bílkové.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!