Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dětský čin roku 2015: Příběhy čtenářů, 7.díl

  vydáno  •  Dětský čin roku
  I v letošním roce můžete zaslat svůj skutečný příběh o dětském hrdinovi a vyhrát atraktivní smartphone. Jak vypadaly některé vaše příběhy v roce 2015, se můžete podívat v této sérii.

  Pomoc ostatním

  Šárka Orlová

  Jednoho dne jsme šli s kamarádem ven a viděli jsme, že hoří. Tak jsme volali hasiče, že jsme šli na procházku a viděli jsme požár. Oni nevěděli kam jet, tak kamarád jim šel naproti.

  Když přijeli, tak se nás policie ptala, jestli jsme něco neslyšeli. My jsme řekli, že ne, že jsme šli a najednou se z ničeho nic vyvalil kouř. Tak jsme přelezli branku a šli jsme se tam podívat a viděli jsme, že hoří sklep a pak po devíti minutách vyšel pán a kašlal a říkal, že tam je ještě žena a že se asi nadýchala kouře a neví kde je. Policie řekla, že jim to stačí a šli jsme.

  Druhý den nám volali, jestli se nemůžeme dostavit na základnu policie. Tak jsme řekli, že ano. A víte, co nám dali? Dort a odměnu, že jsme je zachránili.

  Pomoc ostatním

  Eliška Schleifertová

  Třeba moje kamarádka Irenka. Měli jsme sportovní den (o medaile), to se soutěží v běhu, házení tenisákem a skákání do písku. Když se běžel velký závod kolem parku, Irenka byla jako první, když tu za ní jedna holka upadla. Irenka se vzdala svého vítězství a šla holčičce na pomoc a chtěla jí pomoct vstát. Ale ta holka jí byla nevděčná a místo toho, aby jí poděkovala, na ní začala ječet: „Vypadni, já se umím sama zvednout ty trubko.“ A tak Irenka do cíle dorazila poslední .

  Pomoc ostatním

  Karolína Rajníková

  Jednou, když jsem se vracela od kamarádky, tak jsem uviděla na cestě koťátko. Leželo a já se bála, aby ho něco nepřejelo. Tak jsem na něj volala, ať se pohne pryč z té cesty. No, jenomže asi už bylo pozdě. Když se zvedlo, tak kulhalo na jednu nohu. Odešlo pryč a já jsem šla domů.

  Když jsem potom jela z obchodu, potkala jsem ho zase. Divila jsem se, proč nejde domů. Nedalo mi to, tak jsem se šla poptat sousedů, jestli to není jejich kotě. Nikoho nebylo. Vzala jsem si ho domu, a společně jsme koťátku nohu ošetřili. Protože máme už dvě kočky, když se koťátko uzdravilo, tak jsem ho dala kamarádce.

  Jsem ráda, že jsem ho zachránila, protože teď už to je několik měsíců a koťátko je velmi krásné.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!