Alíkovina

Dětský čin roku 2016: Vítězný čin kategorie Dobrý nápad

vydáno  •  Dětský čin roku
Vítězkou kategorie Dobrý nápad se stala Monika Hálová. Je jí čtrnáct let a navštěvuje Základní školu v Kolíně. Příběh pojmenovala Dárky pro děti

Dětský čin roku 2016, Monika Hálová, © Dětský čin roku 2016

Dárky pro děti

Jednoho dne jsem s mamkou uklízela pokojíček a zjistila jsem, že tam mám spoustu hraček, se kterými si už nehraji. Jednalo se hlavně o plyšové hračky. Byly krásné, skoro jako nové, ale nic naplat, už mi v pokoji překážely. Ale úplně je vyhodit? To by mi bylo líto.

Chvilku jsem si lámala hlavu, jak s nimi tedy naložím. A pak jsem dostala nápad! Rozhodla jsem se zavolat tetě, která pracuje v nemocnici, a zeptala jsem se jí, zda by nechtěla nějaké plyšáky darovat dětem, které půjdou na operaci. Kdysi jsem i já jako malá, když jsem byla na operaci mandlí, dostala od jedné sestřičky v nemocnici malého medvídka.

Teta mi řekla, ať plyšáky vyperu a přivezu. A tak jsem se tam s tím nákladem vypravila. Páni doktoři byli moc rádi a poděkovali mi za ně. Prý budou plyšáky rozdávat za statečnost při operaci. Byla jsem moc ráda, že to s mými plyšáky takto dopadlo, a že udělají ještě jiným dětem radost.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!