Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dětský čin roku 2016: Vítězný čin kategorie Pomoc n@ netu

  vydáno  •  Dětský čin roku
  Vítězkou kategorie Pomoc n@ netu se stala Zuzana Kopecká. Je jí čtrnáct let a navštěvuje Základní školu V Domcích v Trutnově. Příběh pojmenovala Sestřenka.

  Dětský čin roku 2016, Zuzana Kopecká, © Dětský čin roku 2016

  Sestřenka

  Mám sestřenku Kačku a bývala jsem u ní dost často, ale více si píšeme na Facebooku. Jednou, když jsem u ní zase byla, jí napsal podle fotky docela pěknej kluk, a tak si spolu nějaký čas psali. Psali si krásné věci jako dva zamilovaní, ale jednou jí poslal svou fotku, kde byl nahý ve vaně a chtěl, aby mu poslala svoji, taky nahou.

  Sestřenka se mi svěřila a já jí napsala, ať to nedělá. Ale bylo hůř, ten kluk jí poslal fotku počítačově upravenou, její obličej si stáhl z jejího profilu na FB k cizímu nahému tělu a poslal jí to. A pak začalo vydírání, na mou radu mu sestřenka stále nic neposílala, ale on začal vyhrožovat, že když svou fotku nepošle, že upravenou fotku dá na veřejnost.

  To se sestřenka lekla a poslala mu svou fotku v plavkách, ale on zveřejnil stejně tu upravenou. Sestřenka se sesypala a hned mi přes Facebook všechno napsala. Já jsem jí napsala, ať se nestydí a všechno řekne rodičům a ať jdou na policii, ale ona se bála a nechtěla.

  Tak jsem jí vysvětlila, že to je kyberšikana, všechno o kyberšikaně jsem jí stáhla z internetu a poslala jí to, radila jsem jí, co mu má odepsat, ale nakonec jsem ji stejně donutila, aby šla za rodiči.

  A dopadlo to, jak jsem si myslela. Rodiče celou věc okamžitě nahlásili na policii, kde po čase zjistili, že je jeho profil na Facebooku falešný a že to je dospělý muž a prý moje sestřenka nebyla jediná, kterou vydíral, děvčat bylo již předtím pět. Sestřence v té době bylo 16 a já 11 letá holka jsem jí radila a donutila přes Facebook, aby to vše řekla rodičům. Jsem za to ráda a ona se poučila a už stejnou chybu dodnes neudělala.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!