Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dětský čin roku 2016: Vítězný čin kategorie Pomoc přírodě

  vydáno  •  Dětský čin roku
  Vítězkou kategorie Pomoc přírodě se stala Anna Dobešová. Je jí čtrnáct let a navštěvuje Základní školu Bohumínská v Ostravě. Svůj příběh pojmenovala Adopce truhlíku.

  Dětský čin roku 2016, Anna Dobešová, © Dětský čin roku 2016

  Adopce truhlíku

  Ahoj, jmenuji se Anna Dobešová a je mi 13 let. Chodím do Základní školy Bohumínská v Ostravě do 8. ročníku. Naše škola je super. Zapojuje se do různých akcí a soutěží a mnohdy jsou velmi zábavné a zajímavé. Máme zde tematické dny, literární soutěže, sportovní soutěže.

  Minulý rok jsme se ještě jako sedmáci zapojili do akce zelená Ostrava. Zde jsme si mohli adoptovat truhlík, ve kterém byla tújka a další různé rostlinky a kytičky. Kolem centra Ostravy je jich spousta. A jelikož jsme chtěli našemu prostředí pomoci a aby bylo v Ostravě více zeleně, tak jsme si jeden ten truhlík adoptovali.

  Paní učitelka nás zaregistrovala a za pár dní jí přišel balíček. V balíčku byla destička a na ni jsme měli napsat jméno truhlíku a ze které jsme škol. Náš truhlík se jmenoval Školáček. Ale truhlík se nám zdál pořád velmi smutný. Chtělo by to nějak oživit. A tak jsme si každý vyrobili nějaké papírové motýlky, berušky, žížaly a kytičky na špejlích. Tím vším jsme celý truhlík vyzdobili a obveselili. Byl teď mnohem pěknější než předtím. Nakonec jsme přidělali cedulku se jménem truhlíku a bylo všechno kompletní.

  Pak jsme se dohodli, že každý týden bude mít pár žáků službu, která se bude starat o truhlík. Že ho bude zalévat a čistit od různých odpadků. To byste měli vidět, co jsou lidé schopni do těch truhlíků vyhodit. Například: sáčky, cigarety, papírky, pet láhve. No, hrůza a to mají koš asi čtyři metry daleko! Lidé by se měli naučit vyhazovat odpadky do koše. Když jsem měla službu já, tak jsem si doma vzala do petky vodu a gumové rukavice a sáček na odpadky. Když jsem přišla k truhlíku, tak jsem ho zalila a uklidila a šla s dobrým pocitem domů.

  Doufám, že i díky naší pomoci bylo centrum města pěknější. A hlavně doufám, že se za chvíli začne Ostravě místo „Černá“ říkat „Zelená“.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!