Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dětský čin roku

  vydáno  •  Alík · Dětský čin roku
  Chtěla bych vám přiblížit moje vlastní zkušenosti s Dětským činem roku.

  Jednou, myslím, že to bylo v roce 2011, jsem vyhrála Dětský čin roku. Byla jsme šťastná, ale zároveň docela nervózní, když mi paní ředitelka řekla kdy, kde a v kolik se zúčastním. Přemýšlela jsem, jestli to zvládnu a najednou jsem dostala papír s mým textem, ať se ho naučím, že ho budu přede všemi čist. V tom jsem na vše zapomněla a cvičila čtení. Nějak extra mě to nebavilo, a tak jsem si řekla: „Nechám to být a uvidím, co se stane.“

  Nastal den D a já musela brzo ráno vstát a jet s rodiči a sestrou do školy pro paní učitelku. Když jsme přijeli do Prahy, začala jsem být nervóznější a nervóznější, ale nedávala jsem to znát. Přišli jsme do Staroměstské radnice, kde jsem dostala růžové tričko s logem „Dětský čin roku 2011" a snažila jsem se dát dohromady. Měla jsem si najít místo se svým jménem. Když jsem přišla k židli, která byla určena pro mě, stálo tam: „Suchardová/Morávková“. Dana Morávková byla moje patronka.

  Moc jsem se těšila, až přijde, protože jsem měla nejlepší patronku ze všech. Přišla a začaly jsme si povídat o zájmech a o třídě. Zjistili jsme, že obě rády hrajeme na klavír. Přišla řada na nás a já měla číst jako první. Nejdříve jsme četla rychle, ale pak jsme si uvědomila, že to nic není, a že se nemusím ničeho bát. Dočetla jsem svojí půlku a potom začala číst Dana Morávková. Potom mi podal ruku Aleš Háma s tím, že mi gratuluje. Dostala jsem pro školu finanční poukaz na nákup pomůcek a spoustu jiných věcí. Po předání cen jsme se odebrali do kuchyně, kde děti, co vyhráli, vařili s osobnostmi. Mohli i jejich sourozenci.

  Odnesla jsem si z toho spoustu věcí, jak těch materiálních, tak i plno pocitů. Rozhodně byly všechny kladné. Druhý den jsem byla v několika novinách. Do teď jsem šťastná, že jsem to dokázala. Teď vím, že se můžu snažit i o jiné věci a že mě budou podporovat kamarádi, rodina i příbuzní.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 10. prosince 2014 v 18:55.
  Klára v něm napsala:

  Gratuluju

  Příspěvek z 15. října 2014 ve 13:27.
  Veve1rka v něm napsala:

  Gratuluju

  Moc ti gratuluju44444

  Příspěvek z 8. října 2014 v 18:20.
  Makimachráč11 v něm napsala:

  Gratuluji !!!