Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dětský čin roku.

  vydáno  •  Vztahy · Dětský čin roku
  Ahoj já jsem Kristýna a myslím si, že hodně dětí by mělo dělat dobré činy.

  Devítiletý Patrik Pačanda před rokem a půl zachránil svého tehdy ještě nenarozeného brášku Martina. Získal za to první místo v soutěži Dětský čin roku., © MAFRA

  Takže myslím, že dětský čin je důležitý hlavně pro děti, protože se učí, jak lidem v nouzi pomáhat nebo klidně zachránit lidem život.

  Já ještě nikdy nikomu nezachránila život, jen křečkovi. Když jsem měla křečky, tak ty snědli své děti. Každý den jsem jim dávala jídlo. Oni měli děti mockrát, ale bohužel poslední se skoro utopil, ale já ho zachránila, i když ani neviděl, ale mě by ho bylo moc líto. Každý by se měl chovat dobře k přírodě a chránit zvířata. 

  Já ráda pomáhám starým lidem. Jednou šla stará paní a já jí pomohla do schodů. Nebyly sice ani tři a nebyly moc velký, jen 2 kroky, ale stejně jsem pomohla. Dobrý čin je třeba pustit v autobuse starého člověka nebo těhotnou ženu.  Nebo když je dítě svědkem autonehody, mělo by také zavolat pomoc. Poskytnout první pomoc, tím se může zachránit lidský život. Je správné, že policie chodí do škol, protože děti se něco dobrého a poučného dozvědí. Pomáhat může být někdy i nebezpečné. Třeba se může jednat o zlého člověka, nebo alkoholika. V tom případě je lepší zavolat někomu dospělému. 

  Já pomáhám ráda všem i kdyby to nebyl zrovna sympatický člověk. Nejhorší je šikana. Důležité je pomáhat slabším dětem ve škole. Každý by měl pomáhat, pro dobrý pocit.

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 8. srpna 2015 v 19:23.
  Rock_Lee13 v něm napsal:

  Můj názor na článek

  Moc pěkně napsaný článek. Myslím si ale, že je příliš obecný.

  Příspěvek z 7. srpna 2015 ve 14:16.
  PejsekNelinka v něm napsala:

  Reakce na Gepísek:

  Je u té fotky napsané "ilustrační foto", takže tu tam přidával určitě alík. 16

  Příspěvek z 7. srpna 2015 ve 13:51.
  juli2002 v něm napsala:

  Reakce na Gepísek:

  tu fotku tam nemusela dávat ona ale alík