Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dětský ples = karneval

  vydáno  •  Volný čas venku · Tanec
  V lednu a v únoru chodí rodiče na plesy a děti musí být doma. Jen někdy jdou na dětský karneval. Maminky se na ples strojí, takže vypadají jako princezny. Mají na sobě krásné večerní šaty, účes jak se patří, střevíčky jako pro Popelku a v koupelně jsou hrozně dlouho.

  Kralupy nad Vltavou, © Jiří Koťátko, MAFA

  A tátové vypadají jako opravdoví princové. Obleky jsou pořádně vyčištěné, vlasy pro dnešek načesané a boty řádně vyleštěné. Když chceme jít také a už se z pyžama oblékáme, tak nás maminka zastaví a řekne: "Na ples teď nemůžeš. Budeš moct jít, až budeš starší."

  Na karneval se těší všechny děti. Je to takový dětský ples. Už předem se vymýšlí masky. Na karnevalu jsou nejúspěšnější ty originální. Ale nejvíc je tam princezen - každá holka si totiž přeje být princeznou. Na karnevalu se objevují i pohádkové postavy, jako jsou například Červená Karkulka, Pokahontas, Pipi dlouhá punčocha, rytíř, čarodějnice.

  Takových masek je spousta a jde jich ještě tolik vymyslet! Tak až budete mít vybranou masku a sehnané oblečení, vzhůru na karneval! Určitě si najdete nové kamarády a jistě se pobavíte. Hudba vás rozveselí a tanec vás velmi pobaví, takže se vám ani nebude chtít domů. Tak se připravte, karnevalová sezóna začíná!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi eliskadvorakova95

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 3. března 2009 v 15:51.
  Catrin8 v něm napsal:

  Ahojkýýýýýý...

  Jojo...Já jsem byla někdy v únoru na naší škole v tělocvičně na:PYŽAMOVÉM KARNEVALE bylo to tam úžasný...Byla jsem tam se sestrou a bratrancem a babičkou a dědou,protože mamka s mím taťkou byli zrovna na plese!!!

  Tak se mějta ahojkýýýýýýýýý...25

  Příspěvek z 1. března 2009 v 8:30.
  vysavac v něm napsal:

  Reakce na vysavac:

  Moji rodiče zrovna byli na plese:-)

  Příspěvek z 1. března 2009 v 8:29.
  vysavac v něm napsal:

  Rodiče