Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Devátá třída a co k tomu patří

  vydáno  •  Škola
  Snad každý přemýšlí nad tím, jak bude vypadat v 9. třídě a těší se, až vypadne ze základky. Ale devítka je i spousta práce a zodpovědnosti.

  Na karlovarskou základní a základní uměleckou školu ve Šmeralově ulici se zapsalo o čtyřicet dětí méně než loni., © MAFRA

  Když jsem přišla do školky, všichni jsme říkali: „Nedovedu si přestavit sebe v 1. třídě.“ A najednou jsem byla prvňák a zase to bylo: „Nedovedu si představit sebe v 5. třídě.“ Během „chvilky“ jsem byla páťák a následovala věta: „Nedovedu si představit sebe v 9. třídě.“ A bylo to hned. Teď v 9. třídě uvažuju, jak budu vypadat v dospělosti. Povím vám něco o deváté třídě a mých povinnostech. 

  Už než jdete do 9. třídy, byste měli mít představu, čím chcete být. Pokud to nevíte, může to být celkem velký problém. Já jsem si svoje povolání vybrala podle toho, co mě baví. Ráda pracuji s menšími dětmi a tak bych ráda pracovala buď ve školce nebo na 1. stupni základní školy.

  Někteří lidé se v deváté třídě mění. Někdo k lepšímu, někdo k horšímu. Změna tam určitě je. Zatímco ostatní holky hodně dbají o svůj vzhled, já se starám o to, jak působím. Jelikož to, jak zapůsobíte jako osobnost, je důležitější než to, jak vypadáte. Můžete vypadat sebelépe, ale pokud jste nevychovaný idiot, tak je vám to k ničemu. K mým povinnostem v 9. třídě v naší škole patří i starost o prvňáčky. 

  Dostala jsem prvňačku, která si mě víceméně vybrala sama. Ale k ní jsem si na starost vzala ještě další 3 holčiny. Takže místo jedné prvňačky mám na starosti 4. Kromě péče o prvňačky se musím učit na písemky a zkoušení, což je dost složité. Zvlášť, když mě prvňačky nechtějí pustit pryč.

  Devátá třída je hodně náročná a co teprve, až se budu muset učit na přijímačky. Devátá třída je sice hodně náročná, ale pro mě i zábavná. Poprvé po dlouhé době se těším do školy. Kvůli prvňačkám.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 10. března 2015 v 16:50.
  veronika1144 v něm napsala:

  Učení

  Hezký článek. S tím učením se těš na střední :-) pokud půjdeš na obor s maturitou, budeš chtít mít nějaké pěkné známky a bude to škola, kde nebudou dávat jedničky zadarmo, tak se u toho učení ještě pěkně zapotíš 4

  Příspěvek z 7. března 2015 v 11:53.
  zdenucha v něm napsala:

  Na poslední chvíli

  Na poslední chvíli se o výběru SŠ a povolání rozhodovali skoro všichni. Ale třeba já jsem se ještě nerozhodla. Zvládnu-li přijímačky, můžu se ještě čtyři roky rozmýšlet na gymplu :)
  To je také řešení, ale s nevýhodou, že ze mě nic nebude.

  Příspěvek z 7. března 2015 v 10:53.
  LízaDoolitlová v něm napsala:

  Devátá třída

  Výběr povolání si můžeš vybrat i v devítce. Já jsem také nastoupila do deváté třídy s tím, že nevím, co chci studovat za střední školu. Rozmýšlala jsem se až těsně než jsme vyplňovali přihlášky.
  Jo, v první třídě jsme si říkali, jak asi budeme vypadat v deváté třídě a nyní (nevím, jak Ti, ale já ano) si říkáme, co z nás bude až budeme maturovat. A ještě spousta otázek o tom. Myslím, že to asi také znáš, jsi-li v prváku SŠ, ale to by byl zase jiný článek :D