Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Diamond cats

  vydáno  •  Pozvánky
  Diamond cats je originální složení dívčí skupiny, která pod tímto názvem vystupuje od září 2009. Niki, Kristýna, Hanka a Týna se dlouhá léta znaly z tanečního klubu ATS Domino, které je několik let vedlo k těm nejlepším tanečním výkonům. Mají mnoho nejvyšších ocenění z domácích i mezinárodních tanečních soutěží. Každá členka se věnovala i zpěvu. Hanka sólové výuce, Niki s Kristýnou a Týnou zpívaly v jiné dětské skupině.

  Tanečnice Anet Antošová při hodině twerku., © Archiv Anet Antošové (foto - Lukáš Fabian)

  Skupinu Diamond cats po hudební stránce vede Nikol Davídková, která písně skládá dívkám přímo na míru. Holky své písničky doplňují výraznými tanečními choreografiemi, které trénují pod vedením skvělých tanečních lektorů.

  Čtveřici energií nabitých dívek se tak plní sen: zpívat a tančit na své vlastní písně a rozdávat radost hudbou.

  Niki

  Nikču vždy moc bavilo tancování, chodila od svých čtyř let do tanečních kroužků, a proto od sedmi let byla členkou výběrového týmu AT Studia Domino, se kterým získala spoustu medailí, kromě jiných i zlato z mistrovství ČR, Čech a Prahy a stříbro z mistrovství Evropy. Nikča miluje tanec, zpěv a hudbu, která hraje v jejím životě obrovskou roli a kterou může poslouchat kdykoliv a kdekoliv ve větším než „normálním“ množství.

  Kristýna

  Taneční začátky si prošla v Dance Perfect a následně v ATS Dominu, kde posbírala mnoho zkušeností a hlavně velkou lásku k tanci. Ve výběrovém týmu pod vedením mnoha skvělých trenérek začíná sbírat i to nejcennější pro mladou tanečnici a tím jsou medaile. Jen tanec Kristýně nestačí a začíná pod vedením Nikol Davídkové zpívat. V únoru 2009 je po talentových zkouškách přijata na Letní hereckou školu a začíná se věnovat i herectví.

  Hanka

  Původně začínala ve folkórním souboru Lučinka, se kterým strávila tři roky. Poté absolvovala jednoroční základní taneční kurz ATS Domino Praha, odkud se dostala do soutěžního tanečního týmu ATS Domino Praha HIP HOP, kde působila tři roky. Od září 2009 je společně s Týnkou, Kristýnkou a Niki jednou ze zakládajících členek skupiny Diamond cats. Mimo to hrála na flétnu, klavír, kytaru a chodila na sólový zpěv.

  Týna

  Již jako malá měla Týna velmi kladný vztah k tanci a hudbě. Proto v necelých čtyřech letech začala navštěvovat základní taneční klub ATS Domino. Díky svému vztahu k tanci začala sbírat i své první úspěchy založené na pomoci trenérek jmenovaného klubu. Ve sedmi letech tak měla možnost mít na svém krku medaili mistryně světa street show formací. Pod vedením své učitelky zpěvu Nikol Davídkové začíná vnímat i zpěv. Jak sama říká: „Tanec a zpěv je můj život a ráda to ukážu všem“.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 21. března 2018 ve 13:56.
  EndorsedCord156 v něm napsal:

  Škoda, ne?;-(

  Příspěvek z 13. března 2015 v 19:55.
  ohmygash v něm napsala:

  Pozadu

  Ta skupina se už rozpadla