Alíkovina

Díky hře můžete na výlet i za deštivého počasí

vydáno  •  Volný čas doma
Už tě nenapadá, jak jinak trávit letní dny, když počasí nepřeje, je deštivo či pod mrakem a nemůžeš být venku s kamarády? Představíme ti hry, které tě i tvé kamarády mohou zabavit i za nevlídného počasí.

Společenská hra pro nejmenší hráče od společnosti Efko., © archiv

Se hrou Jedeme na výlet můžeš vyrazit na pomyslný výlet i za ošklivého počasí. Hra je vhodná pro děti od 5 let, takže můžeš hrát společně se svým mladším sourozencem či kamarádem.

Na herní desce podnikáš výlety vláčkem na různá místa a musíš se vrátit zpět do původní nádražní stanice. Cestou na výlet můžeš vidět zříceninu hradu, farmu, muzeum nebo se vydat na procházku do lesa nebo na louku. Vítězí ten, kdo se vrátí zpět na nádraží jako první.

Jedeme na výlet

Praotec Čech ze hry Staré pověsti českéDruhou hrou, kterou ti chceme představit, jsou Staré pověsti české. Tato hra je vhodná pro děti od 7 let. Jmenuje se stejně jako knížka, kterou napsal Alois Jirásek.

Pokud knížku neznáš, vůbec to nevadí. Hra tě přenese do doby, kdy podle pověsti přišel do naší země praotec Čech se svou družinou.

Ve hře budeš mít za úkol osídlit vesnici a co nejrychleji se zabydlet, rozestavět domečky, stromy, zvířátka. Až bude vše hotovo, pustíš se do stavby hradů pro Krokovy dcery.

Podle pověstí byl Krok vévoda a měl tři dcery, Kazi, Tetu a Libuši. V této hře vyhrává ten, kdo za nejkratší dobu postaví hrad. Hra je určena pro 2-3 hráče.

Staré pověsti české

Více informací o jednotlivých hrách naleznete na www.efko.cz

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (8)

Příspěvek z 11. srpna 2011 ve 12:22.
KristýnaPichlová v něm napsala:

Reakce na Petaxis:

posílají poštou.Asi před rokem sem vyhrála lístky do zoo a poslali mi je buď je asi nechají na poště a hodí ti do schránky lístek že to tam máš nebo ti to odvezou až domů :))16252525[25

Příspěvek z 5. srpna 2011 v 17:11.
Petaxis v něm napsal:

Soutěž

Mám dotaz. Výhercům se ceny předávají osobně nebo se posílají poštou?

Příspěvek z 5. srpna 2011 ve 14:37.
Radkaa v něm napsala:

Reakce na puntik8:

Zkus to, už by to mělo být v pořádku. Netušíme, kde vznikla chyba, někomu soutěžit šlo a pár dětí psalo, že má problém.