Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Díky internetu jsme našli v Rakousku kamarády. Píšeme si anglicky

  vydáno  •  Cestování · Vánoce · Cizí jazyky · Zahraničí · Kamarádství
  Internet nabízí spoustu možností těm, kteří mají chuť zdokonalit své jazykové dovednosti. Je rozdíl mezi opakováním slovíček z poslední lekce a tím, když chcete někomu jinému sdělit své zážitky cizí řečí osobně. Čeští školáci se vypravili za svými rakouskými kamarády. A nenechali si ujít ani návštěvu předvánočně vyzdobené Vídně.

  Ve škole jsme pracovali na projektu "Read and Understand". Šlo o to, abychom se zlepšili v anglickém jazyce a ve čtení, a tak naše hodná paní učitelka vymyslela tento projekt.

  Psali jsme si prostřednictvím eTwinningu s dětmi z rakouského Wolkersdorfu a pak jsme je jeli 17. prosince navštívit. Ráno ve 4:45 jsme měli odjíždět od naší školy. Do Wolkersdorfu (leží severně od Vídně) jsme dorazili kolem 9 hodiny.

  etwinning

  Název eTwinning označuje spolupráci škol zemí Evropské unie na dálku. "E" znamená elektronické a "Twinning" párování. Více o této spolupráci:  www.etwinning.cz

  Čekalo na nás bohaté občerstvení. Po něm jsme si měli povídat. Mně to ale bohužel moc nešlo. Pak jsme nasedli do našeho autobusu a ten nás odvezl kousek od překrásného náměstí ve Vídni. Tam jsme měli rozchod - mohli jsme jít kamkoliv! Já s kámoškou jsme šly nejdříve do Mac Drive, že si tam kamarádka koupí něco k jídlu. Ale nekoupila - bylo tam moc lidí. Daly jsme si tedy poblíž pizzu a honem jsme spěchaly na místo, kde jsme měli mít sraz.

  Poté jsme šli na vánoční trhy. Vánoční výzdoba byla velmi krásná - byla tam například různá překrásná světýlka nebo asi 2-3 metry velké červené koule či velcí andílci. Oproti české výzdobě mi to připadalo hodně jiné. Je tam moc světýlek a v noci byste se tam rozhodně neztratili!

  Prodávali tam různé velikosti vánočních stromků. Myslela jsem, že to nebude krásné, ale omyl! Myslela jsem si, že tam utratím spoustu peněz, ale nakonec ne.

  kvíz

  Znáte evropská města?

  Měli tam různé věci, ale velmi drahé. Nakonec mi to nedalo a koupila jsem bráškovi bonbony a mamce takovou roztomilou žabičku. Pak jsme měli mít sraz, ale zbývalo ještě hodně času. Poté jsme šli zpět k našemu autobusu. Byli s námi ještě 3 děti z 9. třídy a to bylo moc dobře. V autobuse byla legrace, blbli jsme a byla zábava.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (10)

  Příspěvek z 20. ledna 2010 v 18:37.
  Myšell v něm napsala:

  Víden

  Víden je nádherná... :) byla jsem tam na jaře a bylo zrovna nadherny počasi  a Prater nejlepší a Mozartovy koule mnamka...4

  Příspěvek z 24. prosince 2009 v 10:42.
  Klárka777 v něm napsala:

  Klárka777

  Vídeň je nádherná! Hlavně ta Předvánoční! Minulý týden jsem tam byla! Přesně tak nádherná je ta radnice jako na tom obrázku. A ta výzdoba!

  kočkačočka v něm napsala:

  :-))

  Ráda bych jela do Vídně.Určitě je to tam hezké jako v tom článku.7