Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Diník Pantoflíček

  vydáno  •  Povídky
  V dobách, kdy byla země ještě v plenkách a dinosauři vládli světu, žil v českých horách malý dinosaurus jménem Pantoflíček. Byl to neposeda, a tak se mu stávaly nejrůznější příhody.

  Záběr z filmu Putování s dinosaury, © CinemArt

  Jednoho slunného dne se Pantoflíček probudil a zjistil, že je doma sám. „Kde je maminka a tatínek?“ řekl si a chvíli přemýšlel. A tu si všiml na dubovém stole lístečku, kde mu rodiče píší, že odjeli za babičkou na venkov, pomoct jí se sázením dinojahod, ale že se druhý den ráno vrátí. Pantoflíček se mohl zbláznit radostí. Poprvé sám doma, to bude zábava. Rodiče ho nabádali, aby jedl zdravě a nepřejídal se. Není divu, že se rozhodl vše dělat opačně. Jeho první výlet byl do McDonaldu, kde si koupil pořádný hamburger. Pak si udělal výlet na nedalekou dinosauří diskotéku, kde to všechno začalo.

  Hned u vchodu měl divný pocit, jelikož mu uštědřil ránu jeden zhruba o rok starší dinosaurus. Pantoflíčka to však neodradilo, byl přece odvážný a ničeho se nezalekl. A tak šel dál. Jako se z lidských dětí bez dozoru rodičů stávají neřízené střely, tak se stalo i u našeho dinosaura Pantoflíčka. Celý večer byl středem pozornosti. Všechny dinosauří krasotinky se kolem něho celou tu dobu točily. Pantoflíček s nimi dlouhou část večera tancoval. Než však přišel jeho kamarád Votvírák a dotáhl ho na bar. To neměl dělat. Po zbytek večera se Pantoflíček nehnul od baru a posílal do svého velkého hrdla jednu sklenku vína za druhou. Naštěstí na diskotéce byla i Pantoflíčkova spolužačka Ťapka z dinosauří střední a dovezla ho dinoautem domů.

  Druhý den, v pozdním poledni se Pantoflíček probudil a neměl tušení, jak se dostal domů. Hlava ho brněla a bolela, žaludek měl jako na vlnách oceánu a ta žízeň! Řekl si, že už nikdy nebude pít alkohol a že už bude poslouchat rodiče, protože to s ním myslí dobře. Zbytek dne prospal ve své postýlce a zdálo se mu o tom, jak pozve Ťapku na rande. Ale o tom zase až příště.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 28. srpna 2014 v 10:26.
  Leola v něm napsala:

  Dobrý článek

  To je dobrý článek 16 Sice hodně nesmyslný, ale povídka docela ušla.