Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Disciples II.

  vydáno  •  Filmy, divadlo a muzikály
  Disciples II. je tahová fantasy strategie, která se odehrává ve středověku. Cílem této hry je porazit ostatní říše, mezi které patří říše lidí, zástupy nemrtvých, horský klan a legie zatracených.

  Disciples III: Vzkříšení, © Bonusweb.cz

  Disciples II. je tahová fantasy strategie, která se odehrává ve středověku. Cílem této hry je porazit ostatní říše, mezi které patří říše lidí, zástupy nemrtvých, horský klan a legie zatracených.

  Jaké jsou klady této hry? Mezi kladné stránky této strategie patří velmi proměnlivý děj, který zvyšuje obtížnost a hra poté trvá delší dobu a je zajímavější. Další kladný bod tato hra sklízí za vypracovanost postav, protože jsou velmi detailní, kontrastní a vůbec mají vysokou uměleckou stránku. Také je udivující vylepšování jednotek, které dává hráči pořádně na rozmyšlenou, kterou jednotku si zvolit a také jak ji bude vylepšovat (poznámka: vojáci mají více větví, kam se mohou vylepšovat). Toto vylepšení nutí hráče předem si rozmyslet, kterou jednotku obětuje, poněvadž ztráta zkušených jednotek je v této hře dost bolestná. Dále je na této hře dobré, že je možné používat kouzla, která nám můžou pomoci, ale také znepříjemnit život naším nepřátelům, zloději, kteří mají za úkol hlavně krást (jak jinak). Na Disciples II. jsou též dobré animace a také fakt, že každá postava má svůj vlastnoručně malovaný portrét. Vynikající hudba a zvuky jsou samozřejmostí. Tato hra je také velmi hratelná, což je velmi důležité u všech strategií.

  Nevýhoda Disciples II. spočívá v bojích, které se mění jen na obyčejnou řežbu kvůli tomu, že se jednotky nemůžou v průběhu boje přemísťovat. Také má horší grafickou stránku. Dalším kamenem úrazu jsou nepříliš povedené vylepšování měst, které by mohlo být důmyslněji řešené a absence nevojenských budov, což je škoda. Menším nedostatek jsou také drobné chyby, které kazí celkový dojem ze hry. Můj závěrečný verdikt na touto hrou zní, že i když to není nejlepší hra pod sluncem, pořád je to jedna z nejlepších fantazy strategií, které existují a to pro svoji vysokou hratelnost a originalitu.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!