Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dlouhá cesta k Dívce s pomeranči

  vydáno  •  Volný čas doma · Knihy
  Když je čtu, zapomínám na realitu a přenáším se do světa hlavních hrdinů. K minulým Vánocům jsem dostala knížku Josteina Gaardera Dívka s pomeranči. Hodně dlouho ležela v knihovně. Přečetla jsem prvních několik stránek, ty mne nebavily a proto jsem ji nechala být. Až před pár dny jsem neměla co číst a proto jsem se vydala do městské knihovny.

  Norský spisovatel Jostein Gaarder, © Profimedia.cz

  Na otázku, jaká kniha kromě románků, hororů a telefonního seznamu je hitem roku, se mi dostalo odpovědi, že vede Dívka s pomeranči. Přestože název knihy se mi zdál povědomý, knihu jsem si vypůjčila. Venku pršelo a já se zachumlala do deky, uvařila si horký čaj a pustila se do čtení. Pravda, úvod mne sice hned nezaujal, ale zbytek knihy byl naprosto dokonalý.

  Dívka s pomeranči, napsal Jostein Gaarder

  Popisuje příběh patnáctiletého chlapce Georga, jehož otec zemřel před 11 lety. Teprve nyní se však našel dopis, adresovaný Georgovi. Co chce otec synovi přes bariéru času sdělit a jaké otázky mu pokládá se musíte dočíst sami. Tato knížka ve mne zanechala zvláštní pocit. Najednou jsem byla ráda, že své rodiče mám, že žiji v normální rodině a že jsem šťastná. Uvědomila jsem si, že to není samozřejmost a že některé děti tuto šanci nemají.

  Přečtěte si tuto knížku. Štěstí a moudrost k sobě patří a moudří nebudete, dokud se nezamyslíte. Nyní bych vám ráda popřála slovy, jimiž končí tato knížka. Totiž: LUCKY YOU (pro ty, kteří ještě neumí anglicky: lucky you /:laky jů:/ znamená v překladu šťastlivče, buď šťastný).

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 20. května 2012 v 17:05.
  strelenkalovegood v něm napsala:

  Reakce na komarova:

  To bych ten tvůj článek chtla vidět, nikde tady na alíkovi neexistuje. (Jeden ano, ale není od tebe. Nesnaž se zamluvit, že máš např. 2 přezdívky "miláčku")

  Příspěvek z 20. května 2012 v 17:00.
  strelenkalovegood v něm napsala:

  Naše třída

  U nás ve třídě je u holek tahle knížka hroooooozně oblíbená, ale já ji ještě nečetla!

  Příspěvek z 28. března 2012 ve 20:13.
  tessi70 v něm napsala:

  Dívka s pomeranči

  Já jsem tu knihu nikdy nečetla.Ale chtěla bych si jí někdy přečíst určitě může být zajimavá.A text mě zaujal 2727272727272525252525