Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dnešní doba je náročná

  vydáno  •  kamarádi
  "To já když jsem byla ve tvém věku." Věta, kterou si vyslechl za svůj život snad každý. Moje máma ji používá vcelku často. Že máme všechno dostupné na internetu, že to tím pádem zjednodušuje život atd... Jenže být puberťák ve 21. století není žádný med.

  Čaje Bubbleology, © Bubbleology

  Stojím před zrcadlem a tupě na sebe civím. Vlasy mám ostříhané, protože můj původní účes rozcupovala jedna slavná blogerka. Beru do ruky růžový sprej a podle důkladného návodu si ho stříkám na vlasy tak, aby to vypadalo jako na fotce. Není to dokonalé, ale podoba tam je. Já osobně nejsem příznivcem barev, ale ve škole to nosí všichni. Beru do ruky mobil a fotím se na instagram. Uf, snad se to lidem bude líbit. 

  O půl hodiny později s úlevou čtu pozitivní názory. Jo, takhle nějak vypadají začátky, kdy se snažíte dostat mezi své moderní a obdivované vrstevníky. Na internetu se dočítáte novinky ze světa módy a kosmetiky (píši z pohledu holky, ne kluka), jste neustále pod tlakem sociálních sítích. Odepíše? Neodepíše? Takhle trháme lístečky sedmikrásek při neurvalém zírání na displej. Kapesné utrácíme za nejnovější trendy a snažíme se zaujmout. Po městě se hrdě neseme s BubbleTea, i když známe i lepší pití, hlavně že to bude mít srdíčka na instagramu. Hubneme pro oči druhých, protože jinak se nebudeme líbit. Jsme pod mnohem větším tlakem co se týče vzhledu, než byli naši rodiče. A to je docela dost těžké. Malá prsa? Jo, rozhodně důvod k pláči, tedy aspoň pro mé pubertální já. Proč? NE kvůli sobě, ale kvůli posměváčkům, kteří číhají na každém rohu. Řeším váhu, velikost podprsenky, kosmetiku, oblečení, okolí, kamarádky, kluka, rodiče, školu... Je toho opravdu hodně, jak to má taková rozhozená dívčí duše pobrat, hmm? „Jakej máš mobil? Ty nemáš iPhone? Seš out!“ Jo, věty tohohle typu mě donutily si na ten iPhone začít šetřit. A jsou to právě tyhle věty, kvůli kterým mám pořád prázdnou peněženku. 

  Tlak okolí na dnešní mládež je opravdu obrovský, takže vážení rodiče, nemáme to tak lehké jak si myslíte.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 14. srpna 2015 ve 21:58.
  světýlko v něm napsala:

  můj názor

  To jsou podle mě částečné výmluvy puberťáků, že něco dělají "protože to dělají všichni". Nutí mě to použít zase jednu maminkovskou větu...když všichni skočí z okna, skočíš taky? Nikdo nemusí dělat něco co se mu nelíbí jen proto, že to chce okolí...Průměrně inteligentní člověk má v již v pubertě dost svého rozumu na to, aby se jím řídil, má svou hlavu, na hlavu někoho jiného. Pokud se člověk rozhodne být sám sebou, nevšímat si toho co chce okolí a dělá to co jemu se líbí, co on chce, pak jedině dobře pro něj. Když se rozhodne, že se radši nechá zvyklat názory vrstevníků a chce se po nich opičit jako cvičená opička, prosím, tak ať si ale pak nestěžuje...je to čistě jen jeho volba. PS: Nejsem nějaká "děsně chytrá" maminka, jsem taková jako vy - puberťačka ve 21. století.

  Příspěvek z 14. srpna 2015 ve 12:36.
  Lilianee v něm napsala:

  kolik ti je?

  myslím že přeháníš18.
  měla by sis žít svůj život!
  já sice mám iPhone ale daly my ho rodiče protože ho má mamka i taťka.
  až těď mám pořádný nootebook. do těď jsem měla po taťkovi. jsem šťastná mám co mám a ty by jsi měla být taky:)

  Příspěvek z 12. srpna 2015 ve 13:23.
  Ikin2000 v něm napsala:

  Neboj se nebýt stylová!

  Vždyť je to k ničemu. Kdybysme byli všichni stejní, byla by na světě nuda. Je fajn, že chceš vypadat hezky ale... nikdo není perfektní a nesnaž se o to. Mít iPhone je sice moderní, ale rozhodně to není věc, kterou musíme mít, abysme byli in. Vždyť to je drahý telefon. Pak ho někde ztratíš a to šetření ti bude najednou na nic. Nemusíš být vychrtlá, aby ses líbila ostatním. Všichni lidé, co to někam dotáhli, nebyli krásní. Krása není důležitá. Vůbec ne.

  Dnešní doba je náročná, ale pro děti v Africe, co trpí podvýživou nebo pro děti, co trpí válkou v Sýrii. Pro nás ne. Někdo by dal všechno za to aby mohl žít jediný den jako ty a ty si stěžuješ.

  Jestli s tebou někdo chce kamarádit jenom proto, že máš třeba iPhone nebo oblečení o Hilfigera, není to pravý přítel. Mysli na to.