Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dnešní mládež nepochopím

  vydáno  •  Vztahy
  Dnešní mládež prostě nepochopím. To, jak se chovají a jak se snaží být jako dospělí.

  Škola a studenti. Ilustrační foto., © MF DNES

  Dnešní mládež prostě nepochopím. To, jak se chovají a jak se snaží být jako dospělí. A co tím myslím?

  Čtenáři píší Alíkoviny

  V této rubrice najdete texty dětí, uživatelů Alík.cz. Vizitku autora najdete kliknutím na odkaz v závěru článku. Pokud se chcete přidat a stát se autorem Alíka, můžete svůj text i s průvodní fotkou vložit zde. Svůj článek pak hledejte v Alíkovinách, v rubrice Čtenáři píší Alíkoviny.

  No tak začnu třeba tím, že považují trendy s někým chodit, sahat si po zadcích a muchlovat se (tím myslím skutečné líbání) a přitom jim je teprve třináct. Jednou, když jsme měli pracovky a šli jsme na pozemky, tak jsem viděla jednu holku z naší třídy, jak se líbá s asi o rok mladším klukem. Přitom jí je teprve třináct. Anebo jsem viděla, jak jí jeden kluk ze třídy objímá a osahává na zadku. A vůbec jí to nevadilo.

  Proberte se někteří, nejsme na to ještě malí? Neřeknu, když má někdo už občanku, ale takhle brzo? Neměli bychom spíš myslet na školu a na to, jaké máme známky? K čemu nám bude, že se někomu budeme líbit, když budeme nevzdělaní. Já myslím na školu a ne na takové hlouposti.

  Letos jsem v osmičce, než se naděju přijde devítka a s tím výběr povolání, přijímačky, a tak dál. Vždycky, když náhodou něco takového vidím, řeknu si v duchu, že na to mám ještě spoustu času. Rodiče jsou na mě pyšní, že jsem tak rozumná. A ano, vím to, jsem jiná, ale nevadí mi to, spíš naopak. Jsem na to hrdá.

  Minulý rok mě kvůli tomu šikanoval jeden kluk, protože si jedna holka, se kterou jsem se kamarádila, vymyslela, že mám vši. A přitom to nebyla pravda. Říct jsem se to ale nebála a vyřešilo se to. A to všechno kvůli tomu, že jsem jiná a jiná taky zůstanu.

  Vždy si budu stát za svým názorem a ani vy se toho nebojte. To co jsem napsala, je pouze můj názor a pochopím, když s tím někdo nebude souhlasit. Taky chci napsat, že se to netýká všech, jenom některých.

  Autorka: (13 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (38)

  danulika10 v něm napsala:

  Reakce na a_u:

  máš pravdu :)

  Příspěvek z 14. října 2015 v 18:13.
  PejsekNelinka v něm napsala:

  Reakce na mojaa:

  Nepřijde mi, že by to tak myslela ...

  Příspěvek z 13. října 2015 v 16:36.
  a_u v něm napsala:

  S článkem souhlasím tak na půl. Ono totiž záleží na každém. Například já chodím do devítky a skoro všichni kluci od nás sahají holkám na zadek a tak podobně...ale ne proto, aby byli dospělejší, spíš jen tak ze srandy nebo prostě proto, že to jsou kluci... :D
  Na druhou stranu mě vaří krev ty dvanáctileté holčičky, co píšou, že se po týdnu rozešly se svojí láskou a že už pro ně život ztratil smysl...To už je extrém.

  V článku píšeš, že v devítce by měl být zájem hlavně o učení atd...No, ano i ne...
  Přece jen, v patnácti už by ty vztahy mohly nějaké být, už ty vážnější, ne jako na prvním stupni...vztahy ať už jen ze srandy, anebo opravdové...kde jinde sehnat zkušenosti? :)
  Tak abych to shrnula, není dobré se úplně nezajímat o kluky nebo v případě kluků o holky... :) Do školy chodíme nejen proto, abychom se naučili matiku a tak podobně, ale taky abychom se naučili mluvit, chovat se k ostatním lidem :)
  A ještě dodám, že puberta je hlavně o vztazích a učení jde vždy trochu stranou :) Ale jak už jsem říkala, záleží na každém :)