Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Do Českého ráje...

  vydáno  •  Volný čas venku · Cestování · Čtenáři píší Alíkoviny · Prázdniny
  Jste rodina turistů a ještě pořád přemýšlíte o tom, kam byste mohli jet o prázdninách, aby to bylo tady u nás?? Vydejte se do Českého ráje!

  Český ráj - hrad Trosky, © Zuzana Schallerová

  Najdete tam spoustu zajímavých hradů a zámků a pokud máte rádi pohádky o loupežníku Rumcajsovi, podívejte se do pohádkového města Jičína. Všechny nádherné hrady a zámky byste určitě nestihli všechny obejít za týden, tak tady máte alespoň tipy na ty nejhezčí a nejzajímavější. (Jen malé upozornění: Protože já Český ráj vlastně moc neznám, ale byla jsem tam na prázdninách loni a moc se mi to tam líbilo, tak tady dávám jen nabídku toho, kde jsem byla a vím, jaké to tam je… nebudu psát o tom, co neznám…)

  Okruh po Českém ráji

  Začněte u Malé skály, kde můžete navštívit například rozhlednu Kopanina, zříceninu hradu Frýdštejn, která je opravdu velmi zajímavá, nebo zříceninu Vranov-Pantheon, u které je kaplička - na tu je však nejhezčí pohled zdola z Malé skály.

  Když se posunete dále, dorazíte do Turnova, kde je muzeum, ve kterém najdete krásné acháty a další různé expozice. Dále se můžete podívat do Drábských světniček na hrad Valečov nebo Kost, až dojdete do již zmíněného pohádkového města Jičína (to je výborné místo na výlet pro rodiče s dětmi).

  Podívejte se na Valdickou bránu, ze které je rozhled na celý Jičín, nebo do Rumcajsovy ševcovny, kde uvidíte, jak to vypadalo u Rumcajse, Manky a Cipíska. Pak určitě zajděte do muzea a galerie, kde je to velmi zábavné a já nebudu psát proč - musíte se tam podívat a až vyjdete, tak určitě budete říkat, že je to nejlepší, nejzajímavější a nejzábavnější muzeum, které jste kdy navštívili.

  A když opustíte náměstí Jičína, můžete se lipovou alejí (dlouhá 2 kilometry a je v ní vysázeno cca 970 lip) dostat na Valdštejnskou lodžii. Z ní se vydejte na nádhený starobylý hrad Trosky, který je vystavěn na dvou sopečných vrcholcích. Na okolní krajinu shlíží zbytky dvou věží nazývané Baba a Panna.

  Tohle byl takový hodně malý a stručný výlet po Českém ráji. Ale i když je malý, tak byste na něj určitě museli mít alespoň 10 dní, protože byste určitě nakoukli i do dalších zajímavých muzejí, zámků, hradů a možná i statků...

  Vizitka autorky článku an Alíkovi: coolkim

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (17)

  Příspěvek z 13. srpna 2008 v 10:26.
  Maniego v něm napsal:

  Český ráj

  Tam je kráásně,tam bych chtěl bydlet16

  Příspěvek z 7. srpna 2008 v 8:17.
  ija1 v něm napsal:

  ráááj

  jo je tam celkem hezky:)4pro mě

  Příspěvek z 4. srpna 2008 ve 12:36.
  Zdenininka v něm napsal:

  ČESKÝ RÁJ

  Je tam moc krásně.1471019212425