Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  DO-RE-MI neboli zpěváci z ulice

  vydáno  •  televize · hudba

  V začátcích soukromého vysílání bylo množství zábavných pořadů. Byl mezi nimi i předchůdce SuperStar. Nevěříte? Tak si přečtěte tento článek!

  Fotka ze soutěže DO-RE-MI, Pavel Trávníček a Sabina Laurinová , © Archiv TV Nova

  Je tomu tak. V roce 1998 začal tehdy nový pořad zvaný DO-RE-MI. Nikdo přesně na začátku nevěděl, o co jde. Když pomineme tvůrce pořadu a lidi, co se podíleli na jeho vzniku.

  Stejně jako je tomu v SuperStar, tak i sem se mohl přihlásit kdokoliv, dokonce i děti. Každý přihlášený si mohl zazpívat před televizní kamerou. Ale nebyla žádná výběrová kola, aby zpívali jen ti nejlepší z nejlepších. Zpívat mohl opravdu každý.

  Do role moderátora televize obsadila hereckou hvězdu Pavla Trávníčka. Jistě si vybavíte jeho nezapomenutelné role princů v pohádkách Tři oříšky pro Popelku nebo Třetí princ. Známý je i z dabingu. Moderátorskou partnerkou mu byla vybrána herečka Sabina Laurinová. Ta byla známá především z divadla a dabingu. Byla tedy na televizních obrazovkách skoro neznámá. Nikdo netušil, jak se pořad ujme. Hned během první řady si ale našel své diváky a vydobyl si jedno z prvních míst sledovanosti. Velkou zásluhu na tom měli právě oba herci a moderátoři.

  Pořad tedy spočíval v tom, že přišlo šest až osm soutěžících, které moderátoři vybrali na ulici. Jednoduše ke kolemjdoucímu přistoupila dvojice s kamerou a vyzvala jej, zda by zazpíval nějakou písničku. Další otázka byla, zda zazpívá i v televizi v hudebně-zábavném pořadu. To se dělo na začátku, kdy byl pořad neznámý. Pak už se lidé hlásili sami. Po zazpívání s nimi vedli moderátoři rozhovor a velmi často je dostali do úzkých, v tom dobrém slova smyslu.

  Po rozhovoru přišla na řadu porota. Ta se skládala ze tří členů, obvykle šlo o více či méně známé zpěváky, herce, moderátory, občas i modelky a další známé osobnosti. Na pomyslné křeslo předsedy poroty usedal vždycky jeden z diváků v hledišti. Ten byl vylosován, ale někdy se stalo, že prvně vybraný divák nešel na pódium, tak se muselo losovat znovu. Losovala většinou jedna z žen v porotě. Pořad DO-RE-MI se totiž snažil, aby vždy byla v porotě jedna známá žena. Výjimečně se stalo, že byly v porotě ženy dvě a mezi nimi byl jeden známý muž. To potom losoval předsedu poroty on.

  Když soutěžící dozpíval, udělila porota body. Předseda vždycky první a po něm ostatní. Následně se to sčítalo. Jak se pořad vyvíjel, došlo ke změně i v postupu hlasování. Později předseda bodoval tajně, aby bylo větší napětí. Ten soutěžící, jenž měl nejvíce bodů, zvítězil a odnesl si domů výhru deset tisíc korun.

  Stávalo se, že byli dva soutěžící se stejným počtem bodů, to se posléze losovalo – soutěžící z klobouku vytahovali barevný míček. Někdy se i stalo, že měli všichni soutěžící stejný počet bodů, ale minimálně.

  Pořad DO-RE-MI byl mimořádně oblíbený mezi diváky, kteří pokaždé na 45 minut usedli k televizním obrazovkám, aby se na něj podívali. Vysílal se jednou týdně, obvykle v pátek. Když ze dne na den skončil, diváci byli v šoku.

  V DO-RE-MI se prvně objevila i budoucí vítězka jedné řady SuperStar – Aneta Langerová:

  Ještě jedno video – sestřih z tohoto pořadu:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  jenetka v něm napsal:

  Děkuji za pochvaly.

  Příspěvek z 9. října 2021 v 8:21.
  lékařský v něm napsal:

  Něco mi tu chybí…

  :-D

  Příspěvek z 8. října 2021 v 11:12.
  Morell v něm napsala:

  DOREMI bylo daleko lepší než SuperStar...