Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Do školy v pyžamu!

  vydáno  •  škola a poznání
  Ne, nebojte se, nejde o návrh na novou školní uniformu. Ale pouze o jeden z nápadů, jak si pobyt ve škole čas od času zpříjemnit.

  Kralupy nad Vltavou, © Jiří Koťátko, MAFA

  Barevné dny

  Jako každý rok, i letos budeme mít dny plné barev. Jeden bude červený, druhý bíločerný a třetí bude zelenomodrý.

  Třetí den se u nás nikomu nelíbí. Prý modrá a zelená nejdou moc do sebe a pak nebudeme tak dobře sladění, jako každý rok. Naše třída má úžasné nápady, ale tentokrát nevíme, jak oživit naše oblečení, aby bylo vtipné a zároveň mělo úspěch a my nevypadali tak hloupě.

  Minulý rok jsme byli třetí a na to jsme odpravdu pyšní. V modrý den jsme všichni měli modrá trička, holky si vzaly třeba modré sukně a kluci se rozhodli, že si z toho udělají srandu a vzali si modré "spoďáry." Když nás fotili, aby to mohli vyhodnit, všichni jsme se postavili a kluci vylezli dopředu, aby ukázali alespoň kousíček toho, co mají modrého.

  pochlubte se

  Možná, že i vy máte zkušenost s netradičním prožitím školních dnů. Napište nám o nich do Alíkovin. Nejlepší příspěvky zveřejníme a odměníme bodíky!

  Já jsem si pořídila krásně "ulítlý" modrý klobouček posetý modrýmu flitry. Celý den jsme chodili v modrém, já s tím klouboučkem na hlavě, a pak jsme v tom i šli domů... A co vy, nemáte nějaký nápad, jak si zpříjemnit nudné dny ve škole? My bychom uvítali cokoli originálního, jak bychom zase všechny mohli oslnit nápady. Jak našimi, tak vašimi.

  Do školy v pyžamu!

  Jeden nápad na oslnění autorce rovnou popíšu. Naše třída na gymnáziu byla vždycky známá tím, že drží při sobě. Když se nám něco nelíbilo, tak jsme to rychle řešili a ostatní jsme často překvapovali originálními nápady, takže se bavili spolu s námi. Naštěstí i učitelé a vedení měli pro naše kratochvíle pochopení - jinak nevím, jak by to procházelo.

  Hned v prváku jsme se představili Mikulášskou nadílkou. Na 5. prosince jsme všichni (bylo nás tenkrát 32) přijeli do školy převlečení za Mikuláše, čerty a anděly. Zaklepali jsme před vyučování v ředitelně a poprosili vedení o volné dvě nebo tři hodiny, že obejdem školu s bonbony a bude legrace.

  Tehdejší ředitel měl naštěstí pochopení, tak nám to dovolil. Dostal od nás bonbon a od čertů šmouhu na tvář a my vyrazili. V každé třídě nám zpívali nebo recitovali básničky a pohled na učitele, kteří se také zapojili a přihodili k dobru nějakou básničku ze svého dětství, byl trochu jiný, než normálně. Tuším, že tuto tradici po nás přebrali jiní a drží se na škole dodnes.

  Největší trefou pro nás ale byl Pyžamový den. Uspořádali jsme ho ve čtvrťáku, když jsme si řekli, že bychom se měli s profesory nějak originálně "rozloučit," než odejdeme na svaťák učit se na maturitu. Rozhodli jsme se, že přijdeme do školy a hned se na záchodcích převlékneme do pyžam. A budeme v nich chodit celý den!

  Rekvizity, jako třeba polštářky, župany či plyšáci, byly vítané. Celá třída se tedy převlékla a na profesory i ostatní studenty, které jsme celý den potkávali na chodbách, čekalo další, tentokrát ale bohužel poslední překvapení. A jak to dopadlo se můžete podívat na fotografie v galerii.

  Takže pokud máte dobrý kolektiv, zkuste si také něco vymyslet - určitě vám to zpříjemní den!

  Jana Trpišovská

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Karolínka12345 v něm napsal:

  :-D

  Hezkej článek. Moje dvě kámošky se jednou o něco vsadili a obě prohráli a šli taky do školy v pyžamu, ještě s takovou noční čepicí. :D

  Příspěvek z 25. září 2009 ve 20:57.
  Jenninka11 v něm napsal:

  ffffff

  ffffffffffffff cooooooooooo to je šílený8

  Příspěvek z 24. září 2009 v 10:12.
  Embri v něm napsal:

  Já to nikdy nezažila, ale ,,Zelená, modrá pro blázna dobrá.``, tak si to užijte:-)