Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Do you speak English?

  vydáno  •  Škola a poznání · Prázdniny · Cizí jazyky
  Myslím si, že v dnešní době by mnoho lidí i dětí odpovědělo: "Yes, I do." Já jsem s angličtinou začala ve 4. třídě, bylo to pro mě nutné zlo. Vůbec mě nebavila, učení gramatiky a psaní slovíček mi šlo průměrně, moje výslovnost byla strašná. Takle jsem s angličtinou "bojovala" asi do konce 1. stupně.

  jazyk, učení, studium, angličtina, slovíčka, © Profimedia.cz

  Pak jsem přešla na jinou školu, kde to však pokračovalo dál - angličtině jsem stále nepřišla na chuť. Bod zlomu nastal asi v 7. třídě, kdy jsem se rozhodla, že s kamarádkou pojedu na anglický tábor, který nám doporučila paní učitelka. V té době jsem navíc angličtinu začínala mít trochu ráda. Na táboře to bylo naprosto úžasné! Pěkné prostředí i skvělý lektor. Po návratu domů jsem se angličtině jen tiše "omlouvala" za ty roky, co jsem na ni nadávala.

  Angličtina se mi začala líbit nejen pro svoji jednoduchost (žádné skloňování a podobné výmysly), ale také proto, že i dětská písnička "Mary měla jehňátko", znělka pohádky Gumídci, či originál písně "Zelená je tráva", zní podle mého názoru líp, elegantněji a vznešeněji právě v angličtině. Ovšem i v té mi některé věci trochu vadí, a to nesmyslé a nelogické časy, pravidla pro psaní předložek či krkolomná výslovnost některých slovíček, se kterou zápasím dodnes.

  V Londýně nehledejte nápis metro, ale underground.Docela mě zarážejí komentáře některých lidí: "Jsme Češi, měli bychom snad mluvit česky." Nikdo nám češtinu nebere, ale bez cizího jazyka jsme zraceni. S češtinou si můžeme vyskakovat na Slovensku a v nějakých přímořských vesničkách v Chorvatsku, ale nikde jinde. Každý má na angličtinu jiný názor - pro někoho je to ten předmět, co se musí učit ve škole, pro někoho (a mezi takové patřím i já) je to hobby. Mým snem je dostat se v angličtině na úroveň C1 a doufám, že se mi to někdy podaří.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (83)

  Příspěvek z 9. srpna 2010 v 15:12.
  StrangeAnne v něm napsal:

  Reakce na Ashkira:

  Jojo, Hello, jak se máš? Já good! :D To je fakt..

  Příspěvek z 9. srpna 2010 v 15:09.
  StrangeAnne v něm napsal:

  Reakce na diversity:

  my jsem jazyková škola a náhodou hi známe dobře. Ale já v anglii byla a hallo se teda taky používá. Americkou angličtinu máme zakázanou a rozuměli jsme docela dobře a oni rozuměli nám. Záleží na škole a učiteli.

  Příspěvek z 9. srpna 2010 v 15:07.
  StrangeAnne v něm napsal:

  Ahh..

  Já mám angličtinu ráda. Baví mě a celkem mi i jde, i když to není můj obor. nelíbí se mi, když moje spolužačka před Vánocemi řekla na to, že červená a bílá mi připomíná Snatu ,,No vždyť jo, jsou Vánoce, ne?" jsme Češi a máme Ježíška. Nelíbí se mi, že děti už neposlouchají(neříkám, že všechny) českou hudbu, ale angličtinu mám ráda a Anglie je krásná země.