Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Do ZOO Liberec lidé přinesli 248 plyšových medvědů

  vydáno  •  Příroda · Zvířata · ZOO
  Možná, že vám nošení medvědů do zoologických zahrad připadá, jako kdyby někdo nosil dříví do lesa. Den plyšových medvědů, ke kterému se tuto neděli připojila celá řada zoologických zahrad v České republice, nebyl připraven jen pro zábavu. Měl připomenout evropské šelmy.

  Nejvíc plyšových medvědů přinesli do liberecké ZOO manželé Antošovi. , © ZOO Liberec

  Do liberecké zoo přinesli návštěvníci téměř 250 plyšových medvědů. Akce Teddy Bear Day (Plyšomedvědí den) se konala v rámci letošní kampaně Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) Osladíme to i evropským šelmám? Součástí Teddy Bear Day byla také výstava k evropským šelmám. Tu si v pavilónu slonů liberecké zoo můžete prohlédnout po celý červen.

  zoo liberec

  www.zooliberec.cz

  Rekordní počet medvědů přinesli v neděli manželé Antošovi z Jablonce nad Nisou. Každý z nich jich na vlastních bedrech dovlekl dvacet! „Vzali jsme všechny, co máme doma – nejstaršímu je 62 let. Medvědy vůbec nesbírám, ale mnoho lidí ví, že je doma mám, tak mi je pořád nosí. Všechny mám pojmenované – třeba Jára, Emil, Míša – jeden se pak jmenuje Míšakluk, protože je malý, má kalhotky a proužkované tričko,“ líčila paní Antošová.

  K letošní šelmí kampani už ZOO Liberec uspořádala ples i ZOOmasopust, terénní výpravu za vydrami (na podzim se chystá ještě jedna), odbornou přednášku o šelmách v Libereckém kraji a okolí či Liberecké šelmí trhy (celodenní zábavnou akci pro celé rodiny).

  Celkem se již podařilo vybrat přes 13 tisíc korun, které poputují do centrály EAZA na nejrůznější terénní projekty k záchraně evropských šelem.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  rohalka v něm napsal:

  ROHALKA

  je to hezké!!!!!!!!!!!!!26
  ale s rodinou  nic jsme o to nevěděli27

  Příspěvek z 23. června 2009 v 19:49.
  LilQa v něm napsala:

  heh :o)

  ja milujem plyšových medveďov :))

  Příspěvek z 23. června 2009 ve 13:54.
  ketulka v něm napsala:

  http://g.idnes.cz/o/alik/ikony/s_30.gif

  8810