Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů + kvíz

  vydáno  •  Kultura · Kvízy · Filmy
  "Doba ledová je doba ledová," říká pan Huml výstižně Machovi a Šebestové. A má pravdu. V těchto dnech máte možnost podívat se do pravé doby ledové už potřetí! Co vás tam čeká? Kromě přátel z minulých dvou filmů hlavně dinosauři!

  Z filmu Doba ledová 3, © Bontonfilm

  Doba ledová – premiéra v roce 2002

  Zde se poprvé setkáváme se základem smečky. Je doba migrace, protože nastává doba ledová. Věčnému smolaři lenochodu Sidovi ale jeho smečka utekla, a tak se musí vydat za teplem na vlastní pěst. Cestou se připojí k mrzutému mamutu Manfredovi, který jeho společnost nevidí vůbec rád.

  Společně se ale rozhodnou postarat o malé dítě, které se snažil získat šavlozubý tygr Diego. Všichni tři se vydávají za lidmi, ale ani Manny, ani Sid netuší, že Diego má s dítětem vlastní plány. Nakonec vše dobře dopadne a Manny, Sid a Diego od té doby tvoří trochu různorodou smečku.

  Doba ledová 2: Obleva – premiéra v roce 2006

  Ledový kvíz

  Jak dobře se vyznáš mezi hrdiny série filmů Doba ledová si můžeš ověřit v ledovém kvízu.

  Znovu se setkáváme se třemi kamarády z minulého dílu – Sid, Manny a Diego si užívají oteplení a spolu s ostatními zvířaty se koupou v ledovém vodním parku. Později ale zjistí, že když ledy roztají, celé údolí i s nimi bude zatopeno vodou.

  Začíná dlouhá cesta do bezpečí, na které dojde k osudovému setkání. Manny, který si myslel, že je posledním žijícím mamutem, potká mamutici Ellie. Jaké je ale jeho zklamání, když zjistí, že Ellie si myslí, že je vačice – jako její dva povedení bratři Crash a Eddie. Trvá mu poměrně dlouho, než ji přesvědčí, kdo doopravdy je, a než získá její srdce…

  Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů – premiéra 2. července 2009

  Z filmu Doba ledová 3Manny s Ellie se společně těší na svého prvního potomka. I když se v jejich vztahu s přáteli zdánlivě nic nemění, přeci jen přichází ochlazení. Diego začíná mít pocit, že už z něj není nebezpečná šelma jako dřív a proto se rozhodne odejít. Stejné je to i se Sidem, který se cítí osamělý a odstrčený. Když se propadne do ledové jeskyně, rozhodne se odnést odtamtud tři vejce a založit vlastní rodinu.

  Jaké je ale jeho překvapení, když se ze tří vajíček vylíhnou sice roztomilí, ale už od počátku velcí a masožraví dinosauři. Sid se sice snaží je vychovat, ale příliš se mu to nedaří – proto ho Manny s Ellie přesvědčují, aby dinosaury odvedl, kde je vzal. Lenochod na to odmítá přistoupit, ale dinosauří máma si pro svoje děti přijde sama… a i se Sidem je odnese do podzemního světa dinosaurů.

  Z filmu Doba ledová 3I když Ellie čeká narození potomka každou chvíli, stejně se rozhodnou, že nemůžou nešiku Sida nechat na pospas dinosauří mámě a jejím mláďatům. Proto se vydají do podzemního světa dinosaurů. Vzhledem k tomu, že většina tamních tvorů je daleko větších než Manny, začíná mít starosti s tím, jak ochránit Ellie.

  Naštěstí ale potkají lasičáka Bucka, který přišel o oko v souboji s dinosaurem Rudou, kterému na oplátku vylomil zub, z něhož si udělal dýku. I přes to, že je trochu bláznivý, Crash a Eddie si ho okamžitě oblíbí, protože dělá stejné hlouposti, jako oni dva.

  A když se do toho ještě připlete krysoveverka Scrat, který se stále snaží sebrat a rozlousknout svůj oříšek, je o zábavu postaráno. Zvlášť, když se mezi něj a oříšek dostane krásná krysoveverka Scratte…

  To byl nástin děje třetího pokračování Doby ledové, opět v režii Carlose Saldanhy, kterému pomáhal Mike Thurmeier. Těšit se můžete na skvělou zábavu a v některých kinech dokonce i 3D podívanou!

  V českém znění uslyšíte Jiřího Lábuse, Zdeňka Mahdala, Otu Jiráka či Kateřinu Brožovou. Pokud se vám líbily předchozí díly, trojku si rozhodně nenechte ujít!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (53)

  Příspěvek z 5. května 2010 v 16:28.
  ulik v něm napsal:

  cauuuuuuuuuuuuuuu

  bylooooooooooo toooooooooooo superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr                441616161644

  Příspěvek z 5. května 2010 v 16:24.
  ulik v něm napsal:

  doba ledová 3

  superrrrrrrrrrrrrrrrrr21

  Příspěvek z 3. března 2010 ve 20:51.
  AluSsak v něm napsala:

  Ale to není Honzík!

  prej:Ale to není Honzík!Ale furt lepší než nic ne?22222222222122