Alíkoviny

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů + kvíz

vydáno  v 18:16
"Doba ledová je doba ledová," říká pan Huml výstižně Machovi a Šebestové. A má pravdu. V těchto dnech máte možnost podívat se do pravé doby ledové už potřetí! Co vás tam čeká? Kromě přátel z minulých dvou filmů hlavně dinosauři!
Z filmu Doba ledová 3

Autor fotky: Bontonfilm

Doba ledová – premiéra v roce 2002

Zde se poprvé setkáváme se základem smečky. Je doba migrace, protože nastává doba ledová. Věčnému smolaři lenochodu Sidovi ale jeho smečka utekla, a tak se musí vydat za teplem na vlastní pěst. Cestou se připojí k mrzutému mamutu Manfredovi, který jeho společnost nevidí vůbec rád.

Společně se ale rozhodnou postarat o malé dítě, které se snažil získat šavlozubý tygr Diego. Všichni tři se vydávají za lidmi, ale ani Manny, ani Sid netuší, že Diego má s dítětem vlastní plány. Nakonec vše dobře dopadne a Manny, Sid a Diego od té doby tvoří trochu různorodou smečku.

Doba ledová 2: Obleva – premiéra v roce 2006

Ledový kvíz

Jak dobře se vyznáš mezi hrdiny série filmů Doba ledová si můžeš ověřit v ledovém kvízu.

Znovu se setkáváme se třemi kamarády z minulého dílu – Sid, Manny a Diego si užívají oteplení a spolu s ostatními zvířaty se koupou v ledovém vodním parku. Později ale zjistí, že když ledy roztají, celé údolí i s nimi bude zatopeno vodou.

Začíná dlouhá cesta do bezpečí, na které dojde k osudovému setkání. Manny, který si myslel, že je posledním žijícím mamutem, potká mamutici Ellie. Jaké je ale jeho zklamání, když zjistí, že Ellie si myslí, že je vačice – jako její dva povedení bratři Crash a Eddie. Trvá mu poměrně dlouho, než ji přesvědčí, kdo doopravdy je, a než získá její srdce…

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů – premiéra 2. července 2009

Z filmu Doba ledová 3Manny s Ellie se společně těší na svého prvního potomka. I když se v jejich vztahu s přáteli zdánlivě nic nemění, přeci jen přichází ochlazení. Diego začíná mít pocit, že už z něj není nebezpečná šelma jako dřív a proto se rozhodne odejít. Stejné je to i se Sidem, který se cítí osamělý a odstrčený. Když se propadne do ledové jeskyně, rozhodne se odnést odtamtud tři vejce a založit vlastní rodinu.

Jaké je ale jeho překvapení, když se ze tří vajíček vylíhnou sice roztomilí, ale už od počátku velcí a masožraví dinosauři. Sid se sice snaží je vychovat, ale příliš se mu to nedaří – proto ho Manny s Ellie přesvědčují, aby dinosaury odvedl, kde je vzal. Lenochod na to odmítá přistoupit, ale dinosauří máma si pro svoje děti přijde sama… a i se Sidem je odnese do podzemního světa dinosaurů.

Z filmu Doba ledová 3I když Ellie čeká narození potomka každou chvíli, stejně se rozhodnou, že nemůžou nešiku Sida nechat na pospas dinosauří mámě a jejím mláďatům. Proto se vydají do podzemního světa dinosaurů. Vzhledem k tomu, že většina tamních tvorů je daleko větších než Manny, začíná mít starosti s tím, jak ochránit Ellie.

Naštěstí ale potkají lasičáka Bucka, který přišel o oko v souboji s dinosaurem Rudou, kterému na oplátku vylomil zub, z něhož si udělal dýku. I přes to, že je trochu bláznivý, Crash a Eddie si ho okamžitě oblíbí, protože dělá stejné hlouposti, jako oni dva.

A když se do toho ještě připlete krysoveverka Scrat, který se stále snaží sebrat a rozlousknout svůj oříšek, je o zábavu postaráno. Zvlášť, když se mezi něj a oříšek dostane krásná krysoveverka Scratte…

To byl nástin děje třetího pokračování Doby ledové, opět v režii Carlose Saldanhy, kterému pomáhal Mike Thurmeier. Těšit se můžete na skvělou zábavu a v některých kinech dokonce i 3D podívanou!

V českém znění uslyšíte Jiřího Lábuse, Zdeňka Mahdala, Otu Jiráka či Kateřinu Brožovou. Pokud se vám líbily předchozí díly, trojku si rozhodně nenechte ujít!

InsertSingleVideo
Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (53)

Příspěvek z 5. května 2010 v 16:28.
ulik v něm napsal:

cauuuuuuuuuuuuuuu

bylooooooooooo toooooooooooo superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr                441616161644

Příspěvek z 5. května 2010 v 16:24.
ulik v něm napsal:

doba ledová 3

superrrrrrrrrrrrrrrrrr21

Příspěvek z 3. března 2010 v 20:51.
AluSsak v něm napsala:

Ale to není Honzík!

prej:Ale to není Honzík!Ale furt lepší než nic ne?22222222222122