Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dobře radím: pište si čtenářský deník

  vydáno  •  Volný čas doma · Knihy · Vyrábíme
  Rádi se ponoříte do napínavé knížky a přestanete vnímat okolní svět? Také vám rodiče musí říkat desetkrát, že máte jít na oběd, že vám za chvíli začíná kroužek, nebo že je hodně hodin a vy byste už měli zhasnou a spát, než je začnete vnímat? Tak to jste na tom stejně jako já...

  © Radkaa

  A teď si představte, že jste dospělí a ani si už nepamatujete, co jste jako děti četli. A že se vaše děti začnou ptát: "A co jsi četl/a ty, mami/tati?"

  Proto vám doporučuji udělat si takový deník, kam si budete zapisovat, jakou knihu jste přečetli. Stačí třeba jen název knížky, autor, datum od kolikátého do kolikátého jste tuto knihu četli a ve stručnosti o čem kniha vyprávěla a jestli se vám líbila a proč.

  A je také hezké tento zápis dozdobit obrázkem. Své deníky dělejte přehledně, aby se v nich každý dobře vyznal. Za několik let se do čtenářského deníčku můžete podívat a hned budete vědět, co jste kdy četli.

  V některých školách si čtenářské deníky děti musí dělat a je to podle mě dobrý nápad. Tak se taky pusťte do svých čtenářských deníčků! A nebo si ji už dávno pilně vedete?

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (52)

  Sisinka10 v něm napsala:

  Reakce na konikAdca:

  Máš pravdu !!! Thomas Brezina je super spisovatel, který napsal spoustu knížek. Je to můj nejoblíbenější spisovatel. Má nádherné knihy . Ještě vám vřele doporučuji spisovatelku jménem Enid Blytonová

  Příspěvek z 22. října 2009 v 15:12.
  meliterka v něm napsala:

  měla jsem problém

  Když jsem byla na základce, moji kamarádi si ho psali, ale já ne. Trošku jsem jim záviděla, protože se nebavili o ničem jiném a tak jsem to zkusila taky. Nedopadlo to moc slavně, protože jsem do něj jednou napsala a už jsem se do něj nikdy neppodívala. Ted jsem přešla na gympl a paní profesorka nám řekla, že si ho psát musíme, no zkrátka zkusila jsem to a ani jsem nečekala, že to bude mít nšjaký úspěch a měla jsem. Od té doby si ho píši a nelituji toho. Doporučuji164

  Příspěvek z 11. srpna 2009 ve 20:24.
  aralk v něm napsal:

  mam taky

  mam taky čtenářský deník už od 1.tř vapisovali jsme vše co se ve škole stalo nebo když jsme četli knížku.181314