Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Dobrodružství ve světě zvířat – 3. část – Děsivé výpravy

  vydáno  •  Pohádky

  Má série příběhů Dobrodružství ve světě zvířat se vrací! V tomto příběhu navážeme na předchozí dva díly a podíváme se, co se děje ve světě zvířat právě teď.

  Dobrodružství ve světě zvířat 3 - Vlk, David a Leo, © Kubik111

  V minulém díle se David úspěšně dostal ze světa zvířat kouzelnou bránou domů. Mysleli jste, že je to konec? Není. Davidovi totiž jednoho dne ráno přišel dopis, kde bylo napsáno:

  Milý Davide,
  my ti psát ze světa zvířat. Celý náš svět ohrožuje zlý tvor, který unáší zvířata. My nevědět, jak se ho zbavit. Podle legendy, kterou jsem četl v knize o dějinách světa zvířat, je to potomek vlka Ludvíka II. vlčího, žijící v jeskyni a požírající ostatní zvířata zaživa. Už se pohřešuje asi 50 000 zvířat, mezi nimi je i někdo, koho jsi znal, když jsi tu před několika měsíci byl. To být velice strašné, podle naší státní věštkyně budoucnosti pštrosice Amélie nastal konec světa. Pomůžeš nám?
  Papoušek Leo

  David zděšeně vykřikl. „Koho ta příšera chytila?“ říkal si jen tak pro sebe. Přitom myslel na to nejhorší. „Musím tam, ihned tam jdu!“ Přišel do kuchyně a pravil matce: „Mami, svět zvířat mě potřebuje. Je tam strašná příšera. Jdu jim na pomoc, vrátím se nejdříve za týden.“ Matka kývla hlavou: „Hlavně, ať se ti nic nestane, dej na sebe pozor... A napiš nám dopis.“ David také přikývl, zabouchl za sebou dveře a odešel.

  „Kdepak jen byla ta brána?“ říkal si. „Tady je!“ A opravdu, vedle obchodu byla brána, ze které jasně zářil nažloutlý svit. David na nic nečekal a vešel do ní. Po příchodu do světa zvířat ho nečekalo nic dobrého. Louky nebyly rozkvetlé jako dříve, byly celé zpustošené, zaprášené a rozbořené. V dříve krásné řece, nad níž se tyčila veliká skála, teď ležely klády dřeva, voda byla zcela vysušená, všude jen bahno.

  „Co se to tu děje?“ vykřikl smutně David. Pokračoval v chůzi, až došel do vesnice Kachnov, kam ho dříve zavedla kachna Kačka. Domy byly zbořené, studna na návsi rozpadlá a voda v ní již dávno nebyla. Davidovi bylo úzko. Vzpomínal na krásné zážitky, které v tomto světě prožil. Nyní se zde nedalo dělat nic jiného, než truchlit nad zkázou, která tento svět postihla.8=

  „A kde jsou všichni? Vždyť tu nikdo není!“ říkal David opakovaně, když nahlížel do rozbořených domů. „Kačko! Káááčkooo!“ volal nahlas. Jeho křik se rozléhal široko daleko, ale nikdo nepřišel. Na míle daleko nebyl vidět ani slyšet ani jediný živý tvor. David si myslel, že je v tom světě snad úplně sám.

  Chvíli se procházel po troskách vesnice, pak si sedl na kámen a přemýšlel. „Co mám dělat, když tu nikdo není? Kdybych já hlupák odtud neodcházel, nic takového by se tady nestalo. Měl jsem tu zůstat a nevracet se domů,“ zlobil se sám na sebe. „Proč jen tu nikdo není? To ta příšera sežrala už opravdu všechny?“ Plakal...

  Po několika minutách ucítil svěží vánek. David se otočil a spatřil pestrobarevného papouška. Papoušek přilétl a posadil se na kámen vedle Davida.
  „Ahoj Davide, já být papoušek Leo!“
  „Ty jsi ten papoušek, který mi psal ten dopis?“
  „Ano, to být já!“
  „Ale, jak jsi mě našel?“
  „Já slyšel křik mladého člověka, tak přilétl na pomoc!“
  „No dobře. Leo, proč tu nikdo není?“
  „Všichni být u té příšery, ona je držet v jeskyni a pak chystat se je sežrat!“
  „A kde je Kačka?“
  „Kačka? Ta kachna být také tam, ona být služkou příšery.“
  David se zhrozil, vstal a vykřikl: „Jdeme tam! Zaveď mě k té příšeře! Ať si klidně sežere mě, ale mé kamarády jíst nebude!“
  „Nu dobrá, já vzlétnout a my odejít tam!“
  Vzlétl a společně s Davidem se vydali na cestu k jeskyni toho zlého vlka.

  Po cestě

  David chtěl vědět úplně všechno, a tak se i po cestě ptal papouška Lea na další otázky.
  „Kde je král Lev?“
  „Král Lev být mrtev. On bojovat s příšerou a příšera ho zabít!“
  „To snad ne! Je pravda, že nás chtěl sežrat, protože jsme mu s Kačkou omylem vzali jeho ovoce, ale takový konec si nezasloužil!“
  „Náš nový král se zabarikádovat na hradě, protože on být vystrašen.“
  „Kdo je tím novým králem?“
  „To být medvěd Karel,“ odpovídal papoušek dál na Davidovy otázky.

  „Jak se dostal medvěd Karel k trůnu, když před ním byl králem lev?“
  „Poté, co král Lev zemřít, nebýt žádný král na tomto světě, a tak šlechta udělit korunu tomu, co nejvíc zaplatit.“
  „Aha, tak takhle si to ta darebácká šlechta představuje. Jen tahat z lidí, teda ze zvířat, peníze, že? To je přesně jako ve světě lidí!“
  „My nemít peníze, my platil naším jídlem a vodou,“ podotkl papoušek.
  Cesta byla ještě pořád dost dlouhá, přes zničené hory, lesy a louky...

  Noc

  Byla černá noc. Leo s Davidem se nezastavovali, pořád šli dál, aby zachránili zvířata co nejdříve, než je zlý vlk sní. „Leo, nevíš, jestli je teď v hradě jen sám král medvěd Karel, nebo je tam ještě s někým?“ ptal se dál zvědavě David, jelikož chtěl vědět úplně všechny drobnosti. „Nenene, král tam být s jeho rodinou, šlechtou, rytíři a s některými dalšími zvířaty,“ odpověděl Leo. „Jasně. A nevíš, jestli tam je taky nějaký tygr Ben?“ „Tygr Ben? Proč se ty ptát? Já to nevědět!“ řekl papoušek celý vyčerpaný z Davidových otázek. „No, protože nám s Kačkou nějaký tygr Ben, prý strážce hradu, pomohl utéct z toho vězení, kam nás s Kačkou dali za krádež ovoce.“ „To už já nevědět, já neznat všechna zvířata. Jich být tady moc!“ odsekl Leo a svým výrazem jasně naznačoval, že již nechce odpovídat na žádnou další Davidovu otázku.

  Zanedlouho dorazili ke staré jeskyni. Všude byly kosti, lebky a kůže zvířat. „Tady určitě žije ten vlk,“ řekl David odvážně a zaťukal na jeskyni. „Ty se nebát?“ ptal se papoušek. „Ne, přeci nemůže být vlk tak straši-dededel-nnnný...“ začal koktat David poté, co vyšel z jeskyně obrovský strašlivý vlk. „Copak tu chcete?“ řekl strašlivým sípavým hlasem. „Pppane vlku, my jsme pppppřišli zachránit naše kkkamarády,“ odpověděl David koktavě, jelikož se ohromně bál. „Hahahahá!!!“ smál se vlk tak nahlas, že to museli slyšet snad až ve světě lidí.

  Leo se musel posadit na useknutý kmen starého stromu, aby z toho hlasitého smíchu neuletěl, a David se musel chytit za větev, aby neupadl. „Tak vy si jdete pro kamarádíčky, jo? No tak to pojďte dále,“ předstíral mírumilovnost sípavým tenkým hláskem vlk. David s papouškem vešli do jeskyně a vtom spatřili mnoho kostí a koster. Za nimi byly mříže a za mřížemi snad tisíce, možná i statisíce uvězněných zvířat, včetně všech kachen z vesnice Kachnov. Najednou přišla kachna Kačka, Davidova kamarádka (již z minulých částí příběhu), a usmála se. Vzala do křídel koště a začala v jeskyni zametat chlupy zvířat, která si dal vlk k obědu. David vyvalil oči, začal lapat po dechu a v duchu si řekl: „Kačko!“ 8-o

  Pokračování příště...

  Děkuju vám za přečtení příběhu. Pokud vás pokračování zajímá, můžete si přečíst i poslední díl, který vyjde někdy příště.;-)

  Autor: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 27. března v 8:04.
  Kubik111 v něm napsal:

  Díky verbe.
  Příště někdy vyjde i poslední část, bude taková no, docela smutný konec, i když... ;-DO:-)
  Nechte se překvapit. 8-D

  Příspěvek z 27. března v 0:50.
  verbum v něm napsal:

  Jeee to je hezké okokok

  Příspěvek z 26. března v 7:38.
  Kubik111 v něm napsal:

  Díky;-)ok